2016-11-12 17:03:17

JKS Jarosław przegrał w Nowym Targu

Piłkarze JKS-u Jarosław przegrali w wyjazdowym pojedynku z Podhalem Nowy Targ 0-2.

Obydwie bramki dla gospodarzy strzelił Rafał Komorek. Pierwsza padła w 37. minucie, kiedy to zawodnik miejscowych uderzył z ok. 20 metrów w samo okienko bramki Rafała Strączka

Przed przerwą okazje bramkowe dla JKS-u Jarosław mieli m.in. Paweł Hass i Valerij Sokolenko. Pierwszy jednak uderzył tylko w boczną siatkę, a strzał drugiego zdołał wybronić golkiper Podhala Nowy Targ. Do przerwy miejscowi prowadzili 1-0.

Najlepszą okazję na gola dla JKS-u w drugiej połowie miał Bartłomiej Gliniak, którego uderzenie z ostrego kąta z trudem wybronił Mikołaj Gorzelański.

W 64. minucie padła bramka na 2-0 dla Podhala. Adrian Ligenza zagrał do Rafała Komorka, który będąc sam na sam pokonał naszego bramkarza. Cała sytuacja była jednak mocno kontrowersyjna, bo chwilę wcześniej w polu karnym jeden z zawodników JKS-u Jarosław był faulowany. Arbiter jednak był innego zdania.

W samej końcówce szansę na kontaktow trafienie miał jeszcze Jakub Kaganek, ale jego strzał zdołał wyłapać Mikołaj Gorzelański.

1-0 Rafał Komorek (37)
2-0 Rafał Komorek (64)

Podhale Nowy Targ: Gorzelański - Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Drobnak, Komorek (74. Piwowarczyk), Świerzbiński, Ligienza, Nawrot, Czubin (46. Luberda), Potoniec (84. Pająk).

JKS Jarosław: Strączek - Gliniak, Sobol, Sokolenko, Świech, Kaganek, Daszyk (59. Bała), Rycko (63. Jeż), Raba (46. Kłusek), Aab (46. Surmiak).

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).