2016-11-11 17:10:54

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała w Wiązownicy

Krzysztof Pietluch (drugi z lewej) kolejny raz miał spory udział w wygranej Wólczanki (fot. Mieczysław Turczyn / archiwum))
Zawodnicy Wólczanki Wólka Pełkińska ograli w meczu 17. kolejki KS Wiązownica. Czternastą bramką w sezonie zdobył Krzysztof Pietluch.

Derbowy mecz wzbudził spore zainteresowanie kibiców. Badzo długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Dopiero w 71. minucie Krzyszof Pietluch otworzył wynik spotkania, przy okazji umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców czwartej ligi.

Zaledwie pięć minut później było już 0-2, bo do siatki gospodarzy trafił Tomasz Walat. W ostatnich 10 minutach meczu dwie bramki dla gości zdobył Maciej Lech.

Wólczanka Wólka Pełkińska wciąż jest jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach. To było już trzynaste zwycięstwo w lidze piłkarze prowadzonych przez Grzegorza Sitka. Przewaga Wólczanki nad drugim w tabeli Izolatorem Boguchwała wynosi obecnie 7 punktów.

0-1 Krzysztof Pietluch (71)
0-2 Tomasz Walat (76)
0-3 Maciej Lech (84)
0-4 Maciej Lech (89)

KS Wiązownica: Michałowicz - Bartnik, Kubas, Gwóźdź  (87 Wojtyna), Cach (87 Mazur), Fedor, Sobczak (85 Hołub), Sierżęga, Lorenc, Soczek, Pawlak.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Furtak - Wrona, Khorolskyi, Walat, Tetlak, Lech, Hul, Kocur (74 Miazga), Jurczak (84 B. Poprawa), Skuba (84 Flak), Pietluch (88 Wątróbski).