2016-11-06 17:42:02

Stal Stalowa Wola pokonała Polonię Bytom

Stal Stalowa Wola wygrała z Polonią Bytom 1-0 w meczu 16. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany. Ostatnia w tabeli Polonia Bytom grała ostrożnie i uważała, by nie popełnić błędu. Goście nastawili się na grę z kontry i kilkukrotnie zrobili sporo zamieszania pod bramką "Stalówki". W 28. minucie blisko szczęścia był Marcin Lachowski.

Kilka minut później z gola cieszyli się jednak miejscowi. Najpierw strzelać próbował Adrian Gębalski, ale jego uderzenie obronił Marcin Michalak. Po chwili jednak piłka trafiła do Adriana Dziubińskiego, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron Polonia Bytom przyspieszyła i za wszelką ceną chciała wyrównać. W 50. minucie Stal Stalowa Wola została uratowana przez Szymona Jarosza, który w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Kwadrans później okazje miała "Stalówka". Adrian Dziubiński ograł bramkarza i przed sobą miał już tylko pustą bramkę, ale nieczysto trafił w piłkę i spudłował. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił - cenne trzy punkty zostały w Stalowej Woli.

1-0 Adrian Dziubiński (36)

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (84. Michał Dobkowski), Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach (87. Adam Zawierucha), Kamil Bętkowski (46. Bartłomiej Wasiluk), Adrian Dziubiński, Adrian Gębalski (79. Kacper Piechniak).

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Wojciech Jurek (82. Mateusz Słodowy), Peter Janosík, Marek Szyndrowski, Jakub Żmuda, Sławomir Musiolik (88. Seweryn Pielichowski), Michał Chrabąszcz, Kamil Zalewski (75. Patryk Stefański), Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz, Arkadiusz Kowalczyk (67. Bartłomiej Setlak).

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
Żółte kartki: Kolbusz - Żmuda, Lachowski, Ceglarz.