2016-11-05 17:49:31

Kolejny raz fenomenalna Stal Mielec. Od 0-2 do 3-2 z GKS-em Tychy!

Podobne tematy 1 liga Stal Mielec GKS Tychy
Stal Mielec (białe stroje) pokonała GKS Tychy choć na kwadrans przed końcem przegrywała jeszcze 0-2.
Piłkarze Stali Mielec odnieśli kolejne spektakularne zwycięstwo w 1 lidze. Przegrywali z GKS-em Tychy już 0-2, ale zdołali wygrać.

Do 76. minuty Stal Mielec przegrywała u siebie z GKS-em Tychy 0-2 i nic nie zapowiadało szczęśliwego zakończenia.

Pierwszy gol dla gości padł w 32. minucie po efektownym uderzeniu Daniela Tanżyny. Do przerwy GKS prowadził w Mielcu 1-0. Druga bramka dla przyjezdnych padła w 76. minucie. Mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Grzeszczyk, a piłka pomimo interwencji Marka Kozioła wpadła do siatki.

Podkarpacki zespół kolejny raz pokazał jednak charakter i odrobił straty z nawiązką. Już 78. minucie kontaktowego gola zdobył Krystian Getinger, który pięknym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi gości.

Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził Mateusz Cholewiak i w ostatnich minutach mielczanie znów byli w grze o wygraną. Zwycięskiego gola dla Stali Mielec strzelił w 90. minucie Sebastian Zalepa, który trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Stal Mielec wygrała tym samym trzecie spotkanie z rzędu i już piąte z ostatnich sześciu. W tabeli podkarpacki zespół jest coraz wyżej. Już plasuje się w środku pierwszoligowej stawki.

0-1 Daniel Tanżyna (31)
0-2 Łukasz Grzeszczyk (76)
1-2 Krystian Getinger (78)
2-2 Mateusz Cholewiak (86)
3-2 Sebastian Zalepa (90)

Stal Mielec: Marek Kozioł - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Adrian Liberacki, Szymon Sobczak (80. Piotr Głowacki), Piotr Marciniec (58. Dorian Buczek), Jakub Żubrowski, Kamil Radulj (73. Sebastian Szczepański), Krystian Getinger, Mateusz Cholewiak.

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka, Mateusz Mączyński, Mateusz Bukowiec, Seweryn Gancarczyk, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz, Jakub Świerczok (79. Adam Varadi).

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Żółte kartki: Buczek - Świerczok, Florek, Mańka.