2016-10-30 19:31:43

Stal Mielec pokonała lidera! Wygrana z Zagłębiem Sosnowiec

Piłkarze Stali Mielec po świetnym meczu pokonali Zagłębie Sosnowiec, aktualnego lidera pierwszej ligi.

Zagłębie Sosnowiec do Mielca przyjechało z tylko jedną porażką na koncie. Lider pierwszoligowych rozgrywek od pierwszych minut próbował narzucić Stali swój styl gry, ale podkarpacki zespół na to nie pozwolił. Co więcej, w miarę upływu czasu, mielczanie byli coraz groźniejsi.

Już w 8. minucie dobrą okazję miał Szymon Sobczak, który o centymetry minął się z piłką. Kilkanaście minut później Stal Mielec cieszyła się z gola. Źle piłkę wybił bramkarz Zagłębia Sosnowiec, a pięknym uderzeniem z dystantu popisał się Jakub Żubrowski dając prowadzenie gospodarzom.

Kilka minut później podwyższyć mógł Szymon Sobczak, ale tym razem górą był Jakub Szumski. W pierwszej połowie jeszcze dwie dobre okazje miał Krystian Getinger. Do przerwy Stal prowadziła z liderem 1-0.

Po zmianie stron Zagłębie Sosnowiec w dalszym ciągu nie mogło znaleźć sposobu, by przebić się przez defensywę Stali Mielec. Podopieczni Zbigniewa Smółki za to groźnie kontrowali. W 60. minucie tuż obok słupka uderzał Kamil Radulj, a chwilę później strzał Szymona Sobczaka z trudem obronił Jakub Szumski.

Na kwadrans przed końcem meczu na boisku pojawił się Dorian Buczek, który zaledwie kilkadziesiąt sekund później został bohaterem Stali Mielec. 20-letni piłkarz pokonał Jakuba Szumskiego pieczętując wygraną mielczan z liderem. I to w nie byle jakim stylu, bo po naprawdę dobrej grze.

W 90. minucie blisko kontaktowego gola był Jakub Wilk, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

1-0 Jakub Żubrowski (27)
2-0 Dorian Buczek (76)

Stal Mielec: Marek Kozioł - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Adrian Liberacki, Szymon Sobczak (75. Przemysław Lech), Piotr Marciniec (72. Dorian Buczek), Jakub Żubrowski, Kamil Radulj, Krystian Getinger (90. Piotr Głowacki), Mateusz Cholewiak.

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicic, Dawid Ryndak (46. Martin Pribula), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak, Robert Bartczak (75. Jakub Wilk), Vamara Sanogo (64. Tin Matić).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Żółte kartki: Sanogo, Wilk.
Widzów: 3464.