2016-10-30 15:12:09

Fenomenalna końcówka Cosmosu Nowotaniec w Radzyniu. Wygrana 4-3 z Orlętami!

Cosmos Nowotaniec zwycięski w Radzyniu Podlaskim po golu w doliczonym czasie gry! (fot. Marcin Herbut / archiwum)
Piłkarze Cosmosu Nowotaniec wygrali 4-3 w wyjazdowym meczu z Orlętami Radzyń Podlaski. Podkarpacki zespół w końcówce strzelił dwa gole i zapewnił sobie 3 punkty.

Mecz w Radzyniu Podlaskim był prawdziwą gratką dla kibiców. Padło aż siedem bramek z czego cztery w końcówce. Wszystko zakończyło się szczęśliwie dla Cosmosu Nowotaniec, który zwyciężył 4-3 i zgarnął niezwykle cenny komplet punktów.

Pierwszy gol w tym meczu padł w 43. minucie. Prowadzenie graczom Cosmosu Nowotaniec dał Marek Maślejak, który zagrywał z prawej strony boiska, a jeden z obrońców Orląt wpakował ją do własnej bramki. Niestety zaledwie dwie minuty później uderzeniem z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Mateusz Majewski. Do przerwy było 1-1.

W 73. minucie przypomniał o sobie Paweł Sobota. Piłkarz Cosmosu dopadł do piłki wypiąstkowanej przez bramkarza gospodarzy i wpakował piłkę do siatki ponownie dając prowadzenie piłkarzom z Nowotańca.

Orlęta Radzyń Podlaski wcale jednak nie zamierzały się poddawać i ruszyły do ataku. Przyniosło to efekty już 10 minut później. Arkadiusz Kot zagrał do Witalija Melnyczuka, a ten ponownie wyrównał stan pojedynku. W kolejnej akcji gospodarze znów cieszyli się z gola. Na raty Matusza Krawczyka pokonał Rafał Borysiuk i po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu były Orlęta. To jednak wcale nie był koniec emocji.

Drużyna Ireneusza Zarzyki nie dawał za wygraną i za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. To właśnie grający trener Cosmosu Nowotaniec skierował piłkę do siatki głową w 90. minucie i zrobiło się 3-3.

W doliczonym czasie gry, kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w zamieszaniu pod bramką Orląt nogę dołożył kapiatan gości Piotr Laskowski dając ostatecznie zwycięstwo podkarpackiej drużynie. Świetna końcówka w wykonaniu Cosmosu Nowotaniec!

0-1 Sebastian Wrzesiński (43-samobójcza)
1-1 Mateusz Majewski (45)
1-2 Paweł Sobota (73)
2-2 Witalij Melnyczuk (83)
3-2 Rafał Borysiuk (85)
3-3 Ireneusz Zarzyka (90)
3-4 Piotr Laskowski (90+3)

Orlęta Radzyń Podlaski: Wójcicki - Szymala (76. Zuber), Wrzesiński, Leszkiewicz, Mazurek, Kot, Zmorzyński, Rycaj (83. Kanarek), Borysiuk, Piątek (57. Melnyczuk), Majewski.

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Wójcik, Michał Misiak (70. Marcin Misiak), Sobota, Pidwirnyj, Pluskwik, Sowiński, Jakubowski (88. Majka), Maślejak, Laskowski, Zarzyka.

Żółte kartki: Leszkiewicz - Pidwirnyj, Sowiński, Jakubowski.