2016-10-28 22:33:00

Stal Stalowa Wola uratowała remis w Rybniku

Stal Stalowa Wola zremisowała w wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik 1-1. Punkt uratował w ostatniej minucie spotkania Konrad Korczyński.

Piątkowy mecz w Rybniku odbywał się przy sztucznym oświetleniu. Po kilku minutach gry jednak światła zgasły i spotkanie zostało przerwane na prawie kwadrans. Po kolejnych kilku minutach sytuacja się powtórzyła i znowu mieliśmy przerwę.

Problemy z oświetleniem skutecznie wybiły piłkarzy obydwu drużyn z rytmu. W pierwszej połowie, która została przedłużona aż o 27 minut, gole nie padły.

Niecały kwadrans po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką karany został Bruno Żołądź i piłkarze Stali Stalowa Wola musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Przewaga ROW-u Rybnik z minuty na minutę była coraz większa. Zaprocentowało to gole w 83. minucie. Dobrą piłkę dostał Marek Gładkowski, który uderzeniem głową pokonał Bartosza Konckiego.

Gracze Stali Stalowa Wola pomimo gry w osłabieniu nie poddali się. W ostatniej minucie spotkania remis uratował wprowadzony w drugiej połowie Konrad Korczyński.

1-0 Marek Gładkowski (83)
1-1 Konrad Korczyński (90)

ROW Rybnik: Kajzer - Jaroszewski, Bober, Balul, Gojny, Muszalik (77. Drozdowski), Siwek, Jary (45+3. Slisz), Koch (61. Koleczko), Nowak, Spratek (68. Gładkowski).

Stal Stalowa Wola: Koncki - Mistrzyk, Kolbusz, Jarosz, Wójcik, Bętkowski (65. Korczyński), Stelmach, Żołądź, Wasiluk, Dziubiński, Gębalski.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
Żółte kartki: Siwek, Nowak - Wójcik, Żołądź, Wasiluk, Mistrzyk.
Czerwona kartka: Żołądź (59, druga żółta).