2016-10-22 17:20:08

Resovia lepsza w Jarosławiu. Seria JKS-u przerwana

Sebastian Dziedzic (na zdjęciu w środku) strzelił dziś jedną z bramek dla Resovii (fot. Klub 100 JKS Jarosław)
Piłkarze Resovii pokonali JKS Jarosław na terenie rywala. Jarosławianie przegrali po raz pierwszy po ośmiu kolejnych meczach bez porażki.

Prowadzenie gościom dał w 21. minucie spotkania Sebastian Dziedzic. Piłkarz ten w ubiegłym sezonie występował właśnie w JKS-ie, ale po roku gry w Jarosławiu zdecydował się na powrót do Resovii.

Zaledwie pięć minut później prowadzenie "Pasiaków" podwyższył Mirosław Kmiotek i już wiadomo było, że gospodarzom bardzo ciężko będzie w tym meczu o punkty.

W 37. minucie kontaktowego gola dla JKS-u Jarosław zdobył Marcin Sobol dając nadzieję kibicom miejscowych. Do przerwy jarosławianie przegrywali 1-2.

W drugiej połowie gospodarzom nie udało się wyrównać. W ostatnich minutach meczu trzecią bramkę zdobyła za to Resovia. Cenne zwycięstwo w Jarosławiu przypieczętował Adrian Mołdoch.

0-1 Sebastian Dziedzic (21)
0-2 Mirosław Kmiotek (26)
1-2 Marcin Sobol (37)
1-3 Adrian Mołdoch (90+2)

JKS Jarosław: Strączek - Gliniak, Sobol, Sokolenko, Świech, Kaganek, Daszyk, Kycko (77. Kłusek), Raba, Surmiak (46. Aab), Hass (71. Rop)/

Resovia Rzeszów: Pietryka - Żmuda, Domoń, Makowski, Barszczak (81. Bieniasz), Staszczak, Pałys-Rydzik (90. Chamera), Kaliniec, M. Kmiotek (86. Świst), Dziedzic (90. Mołdoch), Buczek

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)