2016-10-22 18:10:58

Czarni Jasło wygrali ze Startem Pruchnik. Zwycięski gol Konrada Forysia

Czarni Jasło zaksięgowali cenne trzy punkty (fot. Marcin Pirga / archiwum)
Beniaminek z Pruchnika postawił wysokie wymagania beniaminkowi z Jasła, ale ostatecznie triumfowali wyżej notowani Czarni.

Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, gola zdobyli przyjezdni. Po odważnej akcji do siatki trafił Miłosz Czura.

Czarni Jasło długo nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grający Start Pruchnik. Dopiero 13 minut przed końcem wyrównał Damian Kulig. Jaślanie poszli za ciosem i za kolejnych kilku minut gola na 2-1 zdobył Konrad Foryś. Jak się później okazało było to zwycięskie trafienie.

Start Pruchnik wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze.

0-1 Miłosz Czura (61)
1-1 Damian Kulig (77)
2-1 Konrad Foryś (83)

Czarni Jasło: Cyran (46 Niemczyński) - Borowiec, Chrząszcz, Dziobek, Dziedzic, Kulig (89. Stelmach), Urban, Nabożny (65. Czyżowicz), Munia, Wójtowicz (69. Kaszycki), Foryś.

Start Pruchnik: Czerwiński - K. Mikłasz, Pańko, Kiszka (85 Smalec), R. Znamieńczyków, M. Mikłasz (76. Parawa), Czura (72. J. Barszczak), Kamiński, S. Barszczak, Cząstka (84. Kolasa) Wojtowicz.

Sędziował: Łukasz Krasowski (Leżajsk).
Żółte kartki: Cyran, Chrząszcz, Munia, Foryś - Pańko, Kiszka, Czura, Kamiński, S. Barszczak, Cząstka, Wojtowicz.
Czerwona kartka: Kolasa (90+3, faul)