2011-03-13 16:13:04

Jeziorak - Wisła Płock: chuligani przerwali mecz (zobacz film)

Nie udało się dokończyć pojedynku II ligi wschodniej pomiędzy Jeziorakiem Iława a Wisłą Płock. W 85. minucie chuligani przerwali mecz.

Wszystko zaczęło się jeszcze w 40. minucie spotkania, kiedy to licznie przybyli kibice gości zaczęli rzucać na boisko petardy hukowe. Sędzia zmuszony był przerwać na chwilę spotkanie, ale po 10 minutach mecz udało się wznowić.

Do kolejnych zamieszek doszło w 85. minucie przy stanie 2-1 dla Jezioraka. Kibice z Płocka, których w sektorze  gości zameldowało się blisko pół tysiąca, po raz kolejny przerwali spotkanie rzucając na murawę petardy. Arbiter spotkania tym razem nie zdecydował się już na wznowienie gry i zakończył spotkanie.

Oficjalna decyzja PZPN zostanie podjęta w najbliższych dniach. Ciężko jednak wyobrazić sobie by  spotkanie zweryfikowano inaczej niż walkower dla gospodarzy 3-0.