2016-10-16 19:28:19

Orzeł Przeworsk pokonał Czarnych Jasło

Gracze Orła Przeworsk cieszyli się ze zdobycia cennych punktów (fot. Mieczysław Turczyn)
Dopiero czwarte w tym sezonie, ale bardzo cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Orła Przeworsk. Spadkowicz ograł beniaminka z Jasła 3-1.

Obie ekipy walczą o utrzymanie. Orzeł Przeworsk nie mógł sobie pozwolić na kolejne stratę, dlatego pierwszy ruszył do ataku. 4 minuty przed przerwą wynik otworzył Konrad Stępień

Chwilę po przerwie na 2-0 podwyższył Piotr Boratyn i gospodarze mogli grać z większym spokojem. Czarni Jasło napierali, byli blisko zdobycia kontaktowego gola. Dobrze spisywała się jednak defensywa i golkiper Orła Przeworsk.

Losy tego starcia rozstrzygnął w końcówce Mateusz Świst. W ostatnich sekundach meczu honor Czarnych Jasło ratował jeszcze Damian Kulig.

1-0 Konrad Stępień (41)
2-0 Piotr Boratyn (58)
3-0 Mateusz Świst (88)
3-1 Damian Kulig (90+2)

Orzeł Przeworsk: Kurosz – Misiąg, Jarosz, Kyć, Broda, Świst (89 Syk), Kudła, Mikulec, Boratyn (90 Gurak), Pigan, Stępień (75 Struś).

Czarni Jasło: Cyran – Borowiec, Chrząszcz, Dziobek, Dziedzic, Wójtowicz (62 Szopa), Nabożny (70 Kaszycki), Urban, Munia (76 Czyżowicz), Kulig, Folwarski (62 Foryś).