2016-10-16 15:55:27

Resovia przegrała w Radzyniu Podlaskim. Gol Orląt w doliczonym czasie

Resovia wraca z Radzynia Podlaskiego bez punktów... (fot. archiwum)
Piłkarze Resovii przegrała 1-2 w wyjazdowym meczu z Orlętami Radzyń Podlaski tracąc gola w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Szymona Szydełko przegrali pechowo, bo przez większość czasu byli stroną przeważającą. Resoviacy powinni objąć prowadzenie już w 28. minucie, kiedy to w idealnej wręcz sytuacji znalazł się Sebastian Dziedzic. Napastnik Resovii uderzł jednak tuż obok słupka.

Rzeszowianie wyszli na prowadzenie kilkanaście minut później po kuriozalnym błędzie obrońców gospodarzy. Bramkarz Orląt Radzyń Podlaski podawał do Mateusza Konaszewskiego, a ten poślizgnął się na piłce. Prezent wykorzystał Sebastian Dziedzic pakując futbolówkę do siatki. Do przerwy Resovia prowadziła 1-0.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 67. minucie. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Rafała Borysiuka celnie główkował Łukasz Mazurek nie dając szans Marcinowi Pietryce.

W doliczonym czasie gry, kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Patryk Szymala dograł piłkę w pole karne Resovii. Tam czekał już Mateusz Majewski, który tylko dołożył głowę dając zwycięstwo Orlętom.

0-1 Sebastian Dziedzic (41)
1-1 Łukasz Mazurek (67)
2-1 Mateusz Majewski (90+3)

Orlęta Radzyń Podlaski: Wójcicki - Szymala, Konaszewski (64. Iwańczuk), Mazurek, Leszkiewicz, Wrzesiński, Zmorzyński, Rycaj, Borysiuk, Piątek (68. Romaniuk), Majewski.

Resovia: Pietryka - Żmuda, Domoń, Makowski, Staszczak (49. Świst), Kaliniec, Kmiotek (68. Daniel), Pałys-Rydzik (65. Mołdoch), Bieniasz (75. Chamera), Barszczak, Dziedzic.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Żółte kartki: Mazurek, Piątek - Dziedzic, Staszczak.