2016-10-08 22:53:19

Resovia zremisowała z Unią Tarnów

Unia Tarnów (niebieskie stroje) wywalczył na boisku Resovii cenny punkt.
Piłkarze Resovii zremisowali 0-0 z Unią Tarnów w meczu 12. kolejki rozgrywek 3 ligi gr. IV.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównane. Obydwa zespoły na dobrą sprawę nie stworzyły sobie klarownych sytuacji na gole. Po stronie Resovii uderzać próbowali Adrian Mołdoch (niecelnie) oraz Dawid Pałys-Rydzik i Przemysław Żmuda (skuteczne interwencje bramkarza gości).

Resovia przycisnęła po przerwie, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę gości. Chwilę po zmianie stron Unię Tarnów uratował jeden z obrońców, który wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Okazje mieli jeszcze m.in. Dawid Bieniasz i Sebastian Dziedzic, ale żaden z nich nie potrafił pokonać Łukasza Lisaka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z punktu bardziej cieszyć mogą się goście.

Resovia: Pietryka - Baran, Barszczak, Buczek, Kaliniec, Mołdoch (68. Bieniasz), Makowski, Pałys-Rydzik (80. Kmiotek), Staszczak (68. Dziedzic), Świst, Żmuda.

Unia Tarnów: Lisak - Witek, Bartkowski, Kazik, Węgrzyn, Tyl (77. Nytko), Wrzosek (60. Lubera), Hebda (87. Niemiec), Drozdowicz, Sojda (82. Nowak), Popiela.

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec).
Żółte kartki: Barszczak, Kaliniec, Świst, Pałys-Rydzik - Tyl, Drozdowicz, Lisak.
Widzów: 600 (w tym ok. 170 z Tarnowa).