2016-10-03 13:16:29

KS Wiązownica wygrał w Pruchniku. Gol w końcówce Macieja Sobczaka i obroniony karny

Piłkarze KS-u Wiązownica wygrali 1-0 w wyjazdowym meczu ze Startem Pruchnik. Zwycięskiego gola w końcówce zdobył Maciej Sobczak, a bohaterem gości został Bartłomiej Michałowicz, który obronił karnego.

Spotkanie w Pruchniku było bardzo wyrównane. Obydwa zespoły miały swoję okazję. Po stronie Startu Pruchnik blisko byli m.in. Maciej Mikłasz i Jakub Wojtowicz, ale brakowało im celności (Mikłasz trafił w poprzeczkę).

Świetną okazję dla KS-u Wiązownica miał Mateusz Hołub, ale będąc sam na sam trafił prosto w bramkarza.

Decydująca akcja w tym spotkaniu miała miejsce w 87. minucie. Sebastian Pawlak zagrał do Macieja Sobczaka, a ten uderzył z bliska dając prowadzenie gościom.

W ostatniej minucie Mateusz Kubas dotknął piłki ręką w polu karny i sędzia wskazał na rzut karny dla Startu Pruchnik. Do jedenastki podszedł Miłosz Czura i... jego strzał obronił Bartłomiej Michałowicz! Do końca wynik już się nie zmienił i 3 punkty pojechały do Wiązownicy.

0-1 Maciej Sobczak (87)

Start Pruchnik: Czerwiński - Barszczak, Cienki, K. Mikłasz, M. Mikłasz, Cząstka, Parawa (64. Kamiński), Wojtowicz (60. W. Znamieńczyków), Pańko, Czura.

KS Wiązownica: Michałowicz - Bartnik, Cach, Luft, Kubas, Gwóźdź (89. Wojtyna), Lorenc, Pawlak, Soczek (57. Sobczak), Fedor (89. Mazur).

Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica).
Żółte kartki: K. Mikłasz, M. Mikłasz, Parawa - Hołub.
Czerwona kartka: Barszczak (84, ostry faul).