2016-10-01 17:50:03

Karpaty Krosno wreszcie zwycięskie. Trzy punkty w starciu z Sołą Oświęcim

Karpaty Krosno (biało-niebieskie stroje) wygrały z Sołą Oświęcim 2-1 (fot. archiwum)
Karpaty Krosno pokonały Sołę Oświęcim 2-1 w meczu 10. kolejki odnosząc tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Aż 10 kolejek musieli kibice Karpat Krosno czekać na pierwsze trzy "oczka" swoich pupili. Podopieczni Adama Fedoruka pokonali dziś wyżej notowaną Sołę Oświęcim.

Jako pierwsi z gola cieszyli się gości. W 19. minucie prowadzenie piłkarzom z Oświęcimia dał Przemysław Knapik. Do przerwy Karpaty przegrywały 0-1.

Po zmianie stron krośnianie wzięli się za odrabianie strat. Już kilka minuty po przerwie wyrównującego gola zdobył Mariusz Gabrych.

Wynik spotkania na 2-1 dla miejscowych ustalił w 72. minucie Zbigniew Dąbek i pierwsza wygrana Karpat Krosno stała się faktem.

0-1 Przemysław Knapik (19)
1-1 Mariusz Gabrych (50)
2-1 Zbigniew Dąbek (72)

Karpaty Krosno: Stępień - Kantor (90. Jarząb), Pawlak, Dąbek, Krupa, Siepierski (56. Buszta), Łanucha, Wąsikowski, Skiba, Szkatuła (61. Paszek), Gabrych.

Soła Oświęcim: Koper - Kasolik, Szewczyk, Drzymont, Jamróz, Gleń (89. Furtak), Dynarek, Janik, Hałgas (75. Czapla), Knapik, Cygnar.

Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce).