2016-09-24 18:27:07

Stal Stalowa Wola wreszcie zwycięska! Trzy punkty z Olimpią Zambrów

Egipcjanin Mohamed Essam zdobył kolejnego gola dla Stali Stalowa Wola (fot. legia.net)
Stal Stalowa Wola wreszcie zdobył trzy punkty. Podkarpacki zespół pokonał Olimpię Zambrów 3-1.

Po sześcii kolejnych meczach bez zwycięstwa podopieczni Rafała Wójcika wreszcie zaksięgowali komplet punktów. Gracze "Stalówki" z meczu na mecz grają coraz lepiej i miejmy nadzieję, że z czasem będą zdobywać coraz więcej punktów.

W Stalowej Woli goście mieli pod górkę już od pierwszych minut. Na samym początku spotkania Rafał Włodarczyk faulował jednego z piłkarzy Stali Stalowa Wola wychodzącego na czystą pozycję i zobaczył czerwoną kartkę.

Niedługo później Mohamed Essam dał prowadzenie "Stalówce". Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron gospodarze nadal atakowali. W 50. minucie bliski szczęścia był Adrian Gębalski jednak jego uderzenie trafiło tylko w słupek. Kilka minut później ten sam piłkarz już się nie pomylił i dobijając strzał jednego z kolegów podwyższył na 2-0.

W 73. minucie goście zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się nerwowo. Fabian Piasecki zakręcił obrońcami Stali ich własnym polu karnym i pewnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry miejscowi kilkukrotnie uderzali na bramkę Macieja Humerskiego. Najcelnie strzalał Adrian Dziubiński, który ustalił wynik spotkania na 3-1 dla Stali Stalowa Wola.

1-0 Mohamed Essam (9)
2-0 Adrian Gębalski (54)
2-1 Fabian Piasecki (73)
3-1 Adrian Dziubiński (90+1)

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Bartłomiej Wasiluk (89. Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Michał Dobkowski (46. Radosław Adamski), Mohamed Essam (80. Kamil Bętkowski), Kacper Piechniak (46. Adrian Gębalski).

Olimpia Zambrów: Maciej Humerski - Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk, Jakub Bach, Marcin Byszewski (82. Przemysław Jastrzębski), Bartosz Osoliński, Sebastian Szerszeń (57. Patryk Brzeski), Bartosz Biel (57. Karol Buzun), Fabian Piasecki.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)
Żółte kartki: Piechniak, Kolbusz - Piasecki, Bogusz.
Czerwona kartka: Włodarczyk (3, faul taktyczny).