2016-09-24 18:03:44

Resovia lepsza w Derbach Podkarpacia. Wygrana z Karpatami Krosno

Bartłomiej Buczek (z lewej) kiedyś strzelał gole dla Karpat. Dziś zdobył dwa dla Resovii (fot. archiwum)
Piłkarze Resovii wygrali 2-1 z Karpatami Krosno w trzecioligowych Derbach Podkarpacia.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Karpaty Krosno prowadzenie w Rzeszowie mogły objąć już w 8. minucie, ale Przemysław Szkatuła uderzył obok bramki. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma atakami, ale żaden z nich nie zagroził bramce Mariusza Stępnia.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 26. minucie. Po stałym fragmencie gry w pole karne Resovii dośrodkował Przemysław Szkatuła, a mocnym uderzeniem głową popisał się Mariusz Gabrych dając prowadzenie Karpatom Krosno. Rzeszowianie jeszcze przed przerwą próbowali wyrównać. Doskonałe okazje ku temu mieli Adrian Mołdoch i Łukasz Świst, ale dwukrotnie świetnie interweniował bramkarz gości.

Resovia dopięła swego w 50. minucie. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Buczek, a futbolówka odbiła się najpierw od słupka, a później od bezradnego golkipera Karpat i wpadła do bramki. Kilka minut później na boisku doszło do przepychanki w wyniku, której czerwone kartki zobaczyli dwaj zawodnicy - po jednym z każdej drużyny. Z boiska wyrzuceni zostali Konrad Domoń oraz Kamil Groborz.

W miarę upływu czasu przewaga Resovii narastała, ale goście mieli w bramce świetnie spisującego się Mariusza Stępnia i wynik długo pozostawał remisowy. Wreszcie w 82. minucie dobrą piłkę zagrał Mirosław Baran, a Bartłomiej Buczek z bliskiej odległości wbiją ją do siatki głową.

Ostatecznie rzeszowianie zwyciężyli 2-1. Drużynę Resovii prowadzi obecnie Szymon Szydełko - były trener Karpat Krosno. Obydwa gole dla gospodarzy zdobył natomiast Bartłomiej Buczek, wieloletni piłkarz Karpat...

0-1 Mariusz Gabrych (26)
1-1 Bartłomiej Buczek (50)
2-1 Bartłomiej Buczek (82)

Resovia: Pietryka - Baran, M. Kmiotek (46. Pałys-Rydzik), Bieniasz (46. Barszczak), Kaliniec, Mołdoch (61. Daniel), Makowski, Domoń, Staszczak, Świst (46. Żmuda), Buczek.

Karpaty Krosno: Stępień - Kantor, Pawlak, Nikanovich (74. Dąbek), Krupa, Siepierski (69. Sitek), Groborz, Wąsikowski (83. Mordec), Skiba, Szkatuła, Gabrych (59. Paszek)

Sędziował: Kamil Adamski (Kielce).
Żółte kartki: Domoń - Groborz, Kantor, Pawlak.
Czerwone kartki: Domoń (54, druga żółta) - Groborz (54, druga żółta)