2016-09-23 21:16:57

Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Polonią Warszawa

Siarka Tarnobrzeg nie przegrała szóstego spotkania z rzędu. Podkarpacki zespół zremisował w wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa 2-2.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora wyszli na prowadzenie w 29. minucie spotkania. W polu karnym faulowany był Daniel Koczon, który chwilę później sam egzekwował jedenastkę.

Piłkarze Polonii Warszawa doprowadzili do wyrównania w 42. minucie po efektownym uderzeniu Donatasa Nakrosiusa. Były zawodnik Stali Rzeszów uderzeł prawą nogą, a piłką po koźle wpadła do bramki. Do przerwy było 1-1.

Po zmianie stron do ataków ruszyła Siarka Tarnobrzeg. W 53. minucie świetną piłkę w polu karnym otrzymał Michał Żebrakowski, który uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Kilka minut później "Czarne Koszule" znów doprowadziły do wyrównania. Bramkę na wagę remisu zdobył Fabian Pawela.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcin Stromecki i Siarka Tarnobrzeg kończyła to spotkanie w dziesiątkę. Na końcowy wynik nie miało to już jednak wpływu - obydwie drużyny podzieliły się punktami.

0-1 Daniel Koczon (29-karny)
1-1 Donatas Nakrosius (42)
1-2 Michał Żebrakowski (53)
2-2 Fabian Pawela (59)

Polonia Warszawa: Dominik Pusek - Przemysław Szabat, Daniel Choroś, Karol Worach, Grzegorz Wojdyga, Aleksander Tomaszewski (63. Mariusz Marczak), Donatas Nakrosius, Michał Oświęcimka (75. Piotr Kosiorowski), Michał Zapaśnik (63. Bartosz Wiśniewski), Marcin Kluska (77. Mariusz Wierzbowski), Fabian Pawela.

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Marcin Stefanik, Michał Dawidowicz, Daniel Koczon (79. Jakub Głaz), Marcin Stromecki, Mateusz Czyżycki, Hubert Tomalski, Patryk Szewc (59. Grzegorz Płatek), Michał Żebrakowski.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Żółte kartki: Tomaszewski, Pawela, Wojdyga, Oświęcimka, Zapaśnik, Szabat, Kosiorowski, Choroś, Nakrosius - Stefanik, Tomalski, Szewc, Stromecki, Dawidowicz.
Czerwona kartka: Marcin Stromecki (90+4, druga żółta).