2016-09-20 13:40:11

Dokładnie 10 lat temu Stal Sanok wygrała z Legią Warszawa [WIDEO]

Pamiętacie historyczny mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Stalą Sanok a Legią Warszawa? Dokładnie dziś mija 10 lat od tego spotkania. Sanoczanie wygrali 2-1 eliminując Legię z rozgrywek.

To niesamowite spotkanie zostało rozegrane w dniu 20 września 2006 roku, czyli dokładnie 10 lat temu. Trzecioligowa wtedy Stal Sanok pokonała ówczesnego wicemiastrza Polski, Legię Warszawa.

Pierwszego gola dla podkarpackiej drużyn zdobył w 36. minucie Piotr Badowicz. Goście do wyrównania doprowadzili w 73. minucie za sprawą Miroslav Radovicia, ale zaledwie trzy minuty później zwycięską bramkę dla Stali Sanok zdobył Ireneusz Gryboś.

STAL SANOK- LEGIA WARSZAWA 2-1 (1-0)

1-0 Piotr Badowicz (36)
1-1 Miroslav Radović (73)
2-1 Ireneusz Gryboś (76)

Stal Sanok: Dawid Pietrzkeiwicz - Rafał Okas, Marcin Gawłowicz (70. Dariusz Jęczkowski), Piotr Łuczka, Mariusz Sumara, Daniel Niemczyk, Marek Węgrzyn, Maciej Kuzicki, Paweł Kosiba, Ireneusz Gryboś (80. Łukasz Tabisz), Piotr Badowicz (68. Rafał Nikody).

Legia Warszawa: Jan Mucha, Grzegorz Bronowicki, Herbert Dick, Mamadou Balde, Edson, Sebastian Szałachowski (46. Miroslav Radović), Łukasz Surma, Junior, Tomasz Kiełowicz (46. Roger), Michal Gottwald (46. Elton), Piotr Włodarczyk.

Sędziował: Marek Kowal (Bytom).
Żółte kartki: Niemczyk, Kuzicki - Roger.