2016-09-17 23:58:41

Stal Gorzyce ograła Błękitnych Ropczyce

Piotr Stachurski - z prawej - uratował swój zespół przy rzucie karnym (fot. Mieczysław Turczyn)
Beniaminek z Gorzyc złapał wiatr w żagle. Stal wygrała trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonała Błękitnych Ropczyce.

Stal Gorzyce skorzystała na tym, że Błękitni Ropczyce przyjechali do Gorzyc w mocno osłabionym składzie. Jak podaje kluby profil na facebooku, za kartki pauzowali Robert Sulisz i Mariusz Wiktor, a z innych powodów zabrakło Piotra Kozioła, Bartosza Waszczuka i Jakub Szewczyka. Cała szóstka to podstawowi gracze Błękitnych.

Wrócił do składu Łukasz Kosiba. Zawodnik ten nie będzie jednak miło wspominał tego meczu bo w 39. minucie nie wykorzystał rzuut karnego. Jego intencje wyczuł bramkarz Piotr Stachurski. Gdyby Łukasz trafił, Błękitni wyszli wtedy na prowadzenie 2-1.

Wynik otworzył w 14. minucie Marcel Pędlowski. Minutę później wyrównał Bartłomiej Rogala. Do przerwy był remis.

Po zmianie stron Stal pokazała skuteczny futbol. Bramkę na 2-1 zdobył w 51. minucie Grzegorz Szymanek.

W 68. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Daniel Proczek i goście do końca meczu grali w dziesiątkę. Przełożyło się to na grę i końcowy wynik. Szymanek w 73. minucie po raz drugi pokonał Jakuba Pociaska, a w końcówce wynik ustalił Tomasz Świąder.

1-0 Marcel Pędlowski (14)
1-1 Bartłomiej Rogala (15)
2-1 Grzegorz Szymanek (51)
3-1 Grzegorz Szymanek (73)
4-1 Tomasz Świąder (90)

Stal Gorzyce: Stachurski – Winiarski, B. Idec, Machowski, Korzonek, Pędlowski (76. Świąder), Bernaś, Falasa, Szymanek (84. B. Leśniowski), Sakhniuk, M. Leśniowski.

Błękitni Ropczyce: Pociask – Waszczuk, Bonowicz, Proczek, Hirka, Darłak (84. Harchut), Rogala, Orzech, Ł. Kosiba, Kukla (80. Baran), D. Zawiślak (74. Cesarz).