2016-09-17 17:03:08

Orzeł Przeworsk wygrał z Piastem Tuczempy. Dwa gole Piotra Boratyna

Piotr Boratyn (z prawej) zdobył dwie bramki dla Orła (fot. Krystian Pietrycha )
W pojedynku dwóch spadkowiczów niespodziwanie górą Orzeł Przeworsk dla którego dziesiejsze zwycięstwo jest dopiero drugim w tym sezonie.

Zespół Daniela Zielenkiewicza wygrał dzięki dobrej dyspozycji doświadczonych zawodników. Wynik otworzył w 9. minucie 38-letni Piotr Boratyn. Popularny "Pietka" zdobył również gola w 32. minucie. W międzyczasie bramkę na 2-0 zdobył Maciej Tworzydło. Piast po tych trzech ciosach był w szoku.

Piast Tuczempy po przerwie zagrał zdecydowanie lepiej, ale odrobienie trzybramkowej straty było bardzo trudne. Goście jednak zdołali dwukrotnie pokonał golkipera miejscowych. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się 44-letni Waldemar Jaroch. W 86. minucie było już 3-2, bo do siatki Orła trafił Sławomir Wójcik.

Gdy Piast napierwał, Orzeł też szukał swojej szansy. Gola na 4-2, jużw doliczonym czasie gry zdobył Mateusz Syk i było po meczu.

1-0 Piotr Boratyn (9)
2-0 Maciej Tworzydło (11-wolny)
3-0 Piotr Boratyn (32)
3-1 Waldemar Jaroch (61-głową)
3-2 Sławomir Wójcik (86)
4-2 Mateusz Syk (90+2)

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Misiąg, Jarosz, Tworzydło, Broda - Struś (66. Paluch), Mikulec, Boratyn (74. Świst), Kudła (90+2. Kyć), Pigan - Stępień (90. Syk).

Piast Tuczempy: Strawa - Stopyra (46. Bawoł), Jaroch, Rafał Noga, Gil, Kwaśny (51. Nasiewicz), Sas (78. Wiącek), Kloc, Czub (62. Wójcik), Wota, Shyray.