http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2011-03-08 15:03:30

PZPN zdyskwalifikował piłkarza Motoru Lublin

Marcin Popławski, pomocnik lubelskiego Motoru, nie zagra w rundzie wiosennej. Powodem absencji jest decyzja PZPN, który nałożył na zawodnika karę dyskwalifikacji za udział w aferze korupcyjnej.

Wydział Dyscypliny PZPN nałożył na Popławskiego karę jednego roku dyskwalifikacji. Karę nałożono również na innego, byłego już piłkarza Motoru Marcina Syroki, który dostał aż czteroletni zakaz gry w piłkę.

Obaj piłkarze odwołali się od tych decyzji do Związkowego Trybunału Piłkarskiego. Ale ten podtrzymał kary, choć nieco je złagodził.

- Marcin Popławski został zdyskwalifikowany na sześć miesięcy, zaś Marcin Syroka na trzy lata - poinformowała Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN. - Decyzja Trybunału jest prawomocna. Kara biegnie od momentu jej wydania, czyli od 9 lutego - dodała.

18 marca w Sądzie Rejonowym w Lublinie ruszy proces w sprawie korupcji w Motorze Lublin.  Na ławie oskarżonych zasiądą m.in. Andrzej B., pseudonim "Mały Fryzjer", sędziowie Krzysztof G., Cezary S., Szymon Ś., Piotr P., Robert S. i obserwator Ryszard L. Sądzeni będą także były trener Motoru Grzegorz K. i były piłkarz Paweł Z. Obaj nie przystali na dobrowolne poddanie się karze.

źródło: Dziennik Wschodni

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem