2016-09-09 21:43:14

Powtórka z pucharu. Stal Mielec znów przegrała z Chojniczanką

Stal Mielec przegrała po raz trzeci z rzędu... (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Mielec przegrali 0-2 w wyjazdowym meczu pierwszej ligi z Chojniczanką. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się ostatni pojedynek obydwu drużyn w Pucharze Polski.

Stal Mielec wciąż bez zwycięstwa w 1 lidze. Podopieczni Janusza Białka przegrali dziś w Chojnicach trzecie spotkanie z rzędu, a już czwarte w ostatnich pięciu meczach.

Gospodarze od pierwszych minut mieli przewagę i wygrali zasłużenie, choć długo nie potrafili trafić do siatki Marka Kozioła. Stal Mielec także miała swoje okazje. W pierwszej połowie groźnie uderzał Dorian Buczek, ale dobrze interweniował bramkarz Chojniczanki.

Miejscowi wyszli na prowadzenie w 60. minucie spotkania. W zamieszaniu pod bramką Stali Mielec najlepiej odnalazł się Andrzej Rybski, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W końcówce okazję na wyrównanie dla Stali Mielec miał Sebastian Zalepa. Po stałym fragmencie gry minimalnie minął się z piłką.

Wynik spotkania na 2-0 dla Chojniczanki Chojnice ustalił Andrzej Rybski, który uderzeniem głową z kilku metrów od bramki zdobył swoją drugą tego dnia bramkę.

1-0 Andrzej Rybski (60)
2-0 Andrzej Rybski (90)

Chojniczanka Chojnice: Budziłek - Podgórski, Biernat, Markowski, Kosakiewicz, Jakóbowski, Zawistowski (70. Mrozik), Kryszak, Rybski, Niedziela (65. Kozłowski), Mikołajczak (83. Meschia).

Stal Mielec: Kozioł - Prejs, Zalepa, Bierzało, Getinger, Sobczak, Kiercz, Radulj (66. Fonfara), Szczepański, Głowacki (77. Tall), Buczek (59. Marciniec).

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Kozłowski - Sobczak.

1 liga - 8. kolejka (9-11 września):