2016-08-27 19:33:20

Kolejne imponujące zwycięstwo Wólczanki Wólka Pełkińska. 5-0 ze Stalą Nowa Dęba

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska idą jak burza. Wygrali 5-0 ze Stalą Nowa Dęba i umocnili się na pozycji lidera 4 ligi podkarpackiej.

Podopieczni Grzegorza Sitka jak na razie spisują się wręcz rewelacyjnie. W czterech pierwszych meczach sezonu 2016/2017 zdobyli komplet 12 punktów strzelając 16 goli i nie tracąc ani jednego.

W starciu ze Stalą Nowa Dęba prowadzenie Wólczance Wólka Pełkińska dał w 23. minucie Mateusz Jurczak, który dobił uderzenie Mateusza Kocura z rzutu wolnego. Zaledwie dwie minuty później na 2-0 podwyższył wypożyczony z Resovii Karol Skuba, który trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Krystiana Wrony. Do przerwy gospodarze prowadzili 2-0.

Kolejny gol dla Wólczanki padł kilka minut po przerwie, a jego autorem był ponownie Karol Skuba, który i tym razem uderzał głową. Asystę przy tej bramce zaliczył Mateusz Kocur.

Dobrą zmianę dał Kamil Hul, który dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Stali Nowa Dęba, a później trafił do siatki dobijając strzał jednego z kolegów.

1-0 Mateusz Jurczak (23)
2-0 Karol Skuba (25)
3-0 Karol Skuba (52)
4-0 Kamil Hul (69)
5-0 Kamil Hul (90+2)

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Gnatek - Flak, Khorolskyi, Kocur, Lech, Walat, Jurczak,  Wrona, Bańka, Pietluch, Skuba.

Stal Nowa Dęba (skład wyjsciowy): Bujak - Domagała, Hynowski, Wiśniewski, K. Serafin, Sz. Serafin, Szypuła, Kotrych, Rębisz, M. Wilk, Rurak.

Sędziowała: Beata Wosiewicz (Krosno).