2016-08-24 19:27:31

Cenny punkt Stali Stalowa Wola w Elblągu. Remis w starciu z Olimpią

Stal Stalowa Wola w jasnych strojach (fot. kspolonia.pl / archiwum)
Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali z Olimpią Elbląg 1-1 w rozegranym w środowe popołudnie wyjazdowym meczu 2 ligi.

W ubiegły weekend "Stalówka" odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo, a dziś - na trudnym terenie w Elblągu - wywalczył bardzo cenny punkt.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po kwadransie gry. Gola dla Olimpii Ebląg zdobył Łukasz Pietroń, który dostał piłkę od Damiana Szuprytowskiego.

Wyrównujący gol dla Stali Stalowa Wola padł już w 26. minucie po stałym fragmencie gry. Podkarpacki zespół miał rzut rożny, a najlepiej w polu karnym miejscowych odnalazł się Egipcjanin Mohamed Essan, który pewnie pokonał Wojciecha Daniela.

Do przerwy było 1-1. Po zmianie stron inicjatywę miała Olimpia, która stworzyła więcej okazji. O klarowne sytuacji było jednak trudno i w efekcie "Stalówka" dowiozła korzystny rezultat do końca.

1-0 Łukasz Pietroń (15)
1-1 Mohamed Essam (26)

Olimpia Elbląg: Daniel - Maciążek, Iwanowski, Wenger (22. Niburski), Bukacki, Szuprytowski, Bojas (55. Piceluk), Sokołowski, Stępień (46. Lisiecki), Pietroń (71. Danowski), Kołosow.

Stal Stalowa Wola: Koncki - Mistrzyk, Jarosz, Kolbusz, Wójcik, Wasiluk (76. Stelmach), Żołądź, Dziubiński, Dobkowski (62. Adamski), Essam (58. Gębalski), Piechniak (46. Siudak).

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk). Żółte kartki: Sokołowski - Kolbusz, Wasiluk, Essam, Mistrzyk, Wójcik, Żołądź. Widzów: 1086.