2016-08-20 20:09:16

1 liga: Olimpia Grudziądz pokonała Stal Mielec

Piłkarze Stali Mielec przegrali wyjazdowy pojedynek 1 ligi z Olimpią Grudziądz. Gospodarze zwyciężyli 3-1.

Dla podopiecznych Janusza Białka była to pierwsza porażka w tym sezonie. Wszystkie trzy dotychczasowe mecze z udzałem graczy Stali Mielec kończyły się remisem.

W pierwszej połowie wiele emocji nie było. W 16. minucie podczas próby strzału nożycami na boisko upadł Brazylijczyk Nildo. Upadek był na tyle niefortunny, że zakończył się otwartym złamaniem ręki i wjazdem karetki pogotowia na murawę.

Piłkarze Olimpii Grudziądz objęli prowadzenie 10 minut po przerwie po celnej główne Dariusza Kłusa. Gol na 2-0 dla miejscowych padł w 79. minucie - także głową do siatki trafił Karol Angielski.

Na 5 minut przed końcem spotkania ponownie dał znać o sobie Dariusz Kłus, który silnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonała Tomasza Liberę. Tym razem piłkę wyłożył mu Mariusz Malec.

Honorowy gol dla Stali Mielec padł zaledwie dwie minuty później. Autorem trafienia na 1-3 był Krzysztof Kiercz.

1-0 Dariusz Kłus (56)
2-0 Karol Angielski (79)
3-0 Dariusz Kłus (85)
3-1 Krzysztof Kiercz (87)

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Kamil Kurowski (46. Jakub Łukowski), Damian Michalik, Adam Banasiak (52. Arkadiusz Kasperkiewicz), Nildo (24. Karol Angielski).

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Szymon Sobczak, Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski (65. Przemysław Lech), Kamil Radulj, Mateusz Cholewiak (73. Piotr Głowacki), Sebastian Łętocha (62. Tomasz Prejs).

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Banasiak, Łukowski - Lech, Kiercz, Radulj.