2016-08-13 19:45:42

Wojciech Białek załatwił JKS Jarosław. Porażka z Avią Świdnik

Tak piłkarze Avii Świdnik cieszyli się po pierwszej bramce (fot. facebook.com/klub100jks)
Dwa gole Wojciecha Białka dały wygraną Avii Świnik w Jarosławiu. JKS przegrał 1-2.

Gdyby podopieczni Mariusza Sawy byli bardziej skuteczni losy tego spotkania potyczyłyby się zapewne zupełnie inaczej. Niestety trzy punkty zainkasowała Avia Świdnik.

Ze skutecznością problemów nie miał najlepszy strzelec ekipy z Lubelszczyzny i król strzelców 3 ligi lubelsko-podkarpackiej w ubiegłym sezonie. Mowa oczywiście o Wojciechu Białku. To właśnie po jego bramce Avia prowadziła do przerwy 1-0.

W 59. minucie Wojciech Białek trafił do siatki po raz drugi i gracze JKS-u Jarosław byli w bardzo trudnej sytuacji.

Kontaktowego gola na kilka minut przed końcem spotkania zdobył wprawdzie Bartłomiej Gliniak, ale ostatecznie miejscowi nie zdołali już odrobić strat.

0-1 Wojciech Białek (15)
0-2 Wojciech Białek (59)
1-2 Batłomiej Gliniak (84)

JKS Jarosław: Strączek – Gliniak, Sobol, Daszyk (66. Pękala), Świech – Kaganek, Kłusek, Kycko, Rop (69. Czyż), Aab (57. Surmiak) – Raba

Avia Świdnik: Zacharski – Herda, Szymala, Maciejewski, Barański – Mroczek, Orzędowski, Czułowski, Kalita (82. Starok), Nowak (71. Wołos) – Białek

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Żółte kartki: Kycko - Barański, Orzędowski, Szymala. Widzów: 500

jaro 2016-08-13 23:03:23

Tak to jest jak na środku obrony nie gra obrońca a w napadzie nie gra napastnik.

kibic prawdziwy 2016-08-14 10:07:33

Tak po prawdzie to JKS mógł przegrać wyżej.

Gmochinho 2016-08-14 13:35:06

Wstyd przegrac z taka slaba Avia, ktora liczyla tylko na glupie kontry. Poza tym sedzia liniowy byl megaslaby, niejednokrotnie nie dawal rady zdarzyc za akcja bo byl za slaby w bieganiu :P Druga bramka Avii ze spalonego.

Avia 2016-08-14 13:50:59

Gmochinho Ty taki pustak, czy tylko udajesz ? Żałosny komentarz

kibic 2016-08-14 14:58:17

Wbrew licznym głosom krytyki, JKS zagrał całkiem dobry mecz.Trafił jednak na b.dobrze poukładany,doświadczony i ograny zespół, grający tym samym składem od wielu sezonów,będący w formie już od wiosny br., z b.dobrymi i b.szybkimi napastnikami. Avia nastawiła się wybitnie na grę z kontry, broniąc całą drużyną na własnej połowie. Z takim przeciwnikiem każdej drużynie gra się ciężko. Mimo to, JKS stworzył kilka dobrych sytuacji bramkowych i przy odrobinie szczęścia wynik mógł być korzystniejszy. Widać gołym okiem brak w JKS-ie klasycznego,typowego napastnika oraz doświadczonego obrońcy na stoperze, lecz to dobry, waleczny zespół i wygra jeszcze niejeden mecz w tej lidze.

Andrzej Strejlau 2016-08-14 16:02:02

Gmochinho dobry komentarz, bardzo trafny, a ten z Avii powinien pasc owce a nie wypowiadac sie na forach. Opcjonalnie moglby jeszcze chwycic za lopate.

~anonim 2016-08-14 17:20:24

JKS. Obrona słaba. brak skutecznego napostnika

kibic prawdziwy 2016-08-14 19:26:35

Do "kibic"
Czy aby na pewno byłeś na tym meczu???
Mało jesteś zorientowany n/t składu Avii w porównaniu z poprzednim sezonem.

kibic prawdziwy 2016-08-14 19:33:40

do "Gmochinho"
Gra z kontry to też jak się okazuje skuteczna taktyka. Gdyby nie słupek i niewykorzystana sytuacja sam na sam z bramkarzem, JKS przegrałby nie jedną, a trzema bramkami. Zwycięstwo Avii w pełni zasłużone.