2016-08-13 18:50:04

Siarka Tarnobrzeg pokonała Rozwój Katowice!

Siarka Tarnobrzeg wygrała 2-1 z Rozwojem Katowice w meczu 3. kolejki rozgrywek 2 ligi w sezonie 2016/2017.

Już w 9. minucie spotkania przepięknym uderzeniem w samo okienko bramki Bartosza Golika popisał się Huber Tomalski dając prowadzenie Siarce Tarnobrzeg.

W pierwszej połowie okazję dla gospodarzy miał również Jakub Głaz, ale jego uderzenie zdołał wybronić golkiper gości. Rozwój Katowice również miał swoje szanse, ale brakowało im skuteczności.

Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 73. minucie meczu. Po rzucie rożnym nogę z bliska do bramki Karola Dybowskiego trafił Damian Mielnik i było 1-1.

Zaledwie dwie minut później z kolejnego gola cieszyli się piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Po uderzeniu Patryka Szewca piłka odbiła się od Dawida Domańskiego i wpadł do bramki.

W końcówce gospodarze mogli nawet podwyższyć, ale byli nieskuteczni. Najważniejsze są jednak pierwszy w tym sezonie trzy punkty. Miejmy nadzieję, że "Siarkowcy" pójdą za ciosem i w kolejny meczu z Błękitnymi Stargard również sięgną po komplet punktów.

1-0 Hubert Tomalski (9)
1-1 Damian Mielnik (73)
2-1 Dawid Domański (75-samobójcza)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Stępień, Dawidowicz (87. Płatek), Stefanik, Lewandowski (46. Stromecki), Szewc (77. Czyżycki), Tomalski, Głaz (68. Suchecki), Koczon

Rozwój Katowice: Golik - Domański, Mielnik, Żak (46. Żak), Wróbel, Kapias, Wrzesień (86. Tabiś), Gałecki, Marszalik (62. Barwiński), Kowalski, Szatan (62. Sobotka)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Lewandowski, Dawidowicz, Stromecki - Kowalski, Szatan, Barwiński