2016-08-13 14:48:20

Sokół Nisko pokonał Błękitnych Ropczyce

Krystian Lebioda (z lewej) przesądził o losach meczu w Ropczycach.
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach podkarpackiej 4 ligi odnieśli piłkarze Sokoła Nisko. Zespół Artura Lebiody triumfował w Ropczycach.

Dla Błękitnych Ropczyce to druga porażka w drugim boju o punkty w tym sezonie. Gospodarze w pierwszych minutach przetrzymali opór niżan i zdołali wyjść na prowadzenie. Po wrzutce w pole karne Daniela Proczka piłkę głową do siatki Sokoła Nisko skierował Krystian Bonowicz. Sokół miał swoje okazje, ale strzały z dystansu gości zwykle były niecelne.

Po przerwie goście w końcu byli skuteczni. Po zespołowej akcji z kilku metrów do siatki uderzył Michał Serafin. Błękitni chcieli szybko zdobyć gola na 2-1, ale to Sokół Nisko zadał decydujący cios. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Krystian Lebioda. Przymierzył pod poprzeczkę krzyżując całkowicie plany miejscowym.

Do ostatnich minut gospodarze próbowali stworzyć bramkową akcję, ale obrona Sokoła spisywała się bez zarzutu.

1-0 Krystian Bonowicz (16-głową)
1-1 Michał Serafin (57)
1-2 Krystian Lebioda (77)

Błękitni Ropczyce: D. Kosiba – Kukla (65. Baran), Waszczuk, Proczek (83. Cesarz), Bonowicz – Hirka, Wiktor, Sulisz, Rogala (65. D. Zawiślak) – Ł. Kosiba, Szewczyk.

Sokół Nisko: Wietecha – Wilk, Maciorowski, Lebioda – Sudoł, Stępień, Drelich (52. Wojtak), Dyba (76. Woźniak), Kocój (52. Kołodziej) – Serafin (79. Tur) - Juda.

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław). Żółte kartki: Proczek, Wiktor. Widzów: 100.