2016-08-06 19:30:28

Stal Stalowa Wola słabsza od Radomiaka

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali u siebie z Radomiakiem Radom 1-2. To druga z rzędu porażka "Stalówki".

Podopieczni Rafała Wójcika w drugim kolejnym spotkaniu ligowym nie zdołali wywalczyć nawet punktu. Po wysokiej porażce w Opolu musieli uznać wyższość Radomiaka przed własną publicznością.

Prowadzenie gościom dał już w 19. minucie niezawodny Brazylijczyk Leandro. Niedługo później podwyższyć Bartosz Sulkowski, ale dobrze interweniował Bartosz Koncki. Do przerwy "Stalówka" przegrywała 0-1.

Niedługo po zmianie stron dobrą okazję na wyrównanie miał Adrian Gębalski, ale nie zdołał pokonać golkipera gości będą praktycznie sam na sam. Groźnie uderzał też Mateusz Argasiński, ale minimalnie obok słupka.

W 70. minucie szansę na gola dla Stali Stalowa Wola miał ponownie Adrian Gębalski, ale tym razem jego strzał zdołał wybronić Adrian Szady.

Na 10 minut przed końcem gracze Radomiaka Radom podwyższyli na 2-0. Świetne podanie otrzymał Maciej Filipowicz, który z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Kontaktowego gola dla Stali Stalowa Wola zdobył w końcówce Adrian Gębalski, który trafił do bramki gości wykorzystując rzut karny.

0-1 Leandro (19)
0-2 Maciej Filipowicz (80)
1-2 Adrian Gębalski (90+1-karny)

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Mateusz Kolbusz, Przemysław Stelmach (46. Mateusz Argasiński), Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (81. Radosław Adamski), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Adrian Gębalski, Michał Dobkowski, Adam Zawierucha (59. Kacper Piechniak).

Radomiak Radom: Adrian Szady - Karol Kucharski, Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Bartosz Sulkowski, Maciej Filipowicz (82. Mateusz Spychała), Matthieu Bemba, Kamil Kościelny, Leandro (73. Chinonso Agu), Dariusz Brągiel, Szymon Stanisławski (75. Kamil Cupriak).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Zawierucha, Dziubiński, Piechniak - Sulkowski, Brągiel, Szady.