2016-08-05 22:18:07

Stal Mielec zremisowała z Górnikiem Zabrze!

Piłkarze Stali Mielec zremisowali z Górnikiem Zabrze w wyjazdowym meczu 2. kolejki pierwszej ligi.

Podopieczni Janusza Białka sprawili sporą niespodziankę na Arenie Zabrze urywając punkt 14-krotnemu Mistrzowi Polski. Stal Mielec zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1.

W pierwszej połowie gospodarze mieli sporą przewagę. Kilkukrotnie podkarpacki zespół ratował dobrze dysponowany Tomasz Libera. Niestety w 37. minucie prowadzenie Górnikowi dał Bartosz Kopacz, który trafił do siatki po rzucie rożnym. Do przerwy Stal Mielec przegrywała 0-1.

Do wyrównania doprowadził kapitan naszej drużyny, Jakub Żubrowski. Zawodnik Stali Mielec popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego nie dając szanse bramkarzowi Górnika Zabrze.

Okazje dla Stali Mielec na kolejne gole mieli m.in. Tomasz Prejs i Szymon Sobczak, ale w obydwu przypadkach górą był Mateusz Kuchta. W doliczonym czasie gry rewelacyjną okazję na zwycięską bramkę dla Górnika Zabrze miał Bartosz Kopacz, ale jego uderzenie z kilku metrów obronił Tomek Libera.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Przy ponad 10 tysiącach kibiców na Arenie Zabrze Stal Mielec urwała punkt faworyzowanemu Górnikowi. Kolejnym rywalem Stali Mielec będzie za tydzień MKS Kluczbork. Mecz zostanie rozegrany przy Solskiego.

1-0 Bartosz Kopacz (37)
1-1 Jakub Żubrowski (47)

Górnik Zabrze: Kuchta - Matuszek, Kopacz , Szeweluchin (55. Cerimagić), Kurzawa, Danch, Nowak (70. Grendel), Przybylski, Gergel, Plizga, Skrzypczak (70. Urynowicz)

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Zalepa, Gietinger, Żubrowski, Marciniec, Szczepański (72. Lech), Prejs (86. Radulj), Cholewiak (64. Buczek), Sobczak

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Kopacz, Matuszek - Buczek