2016-08-01 21:00:13

1 liga: Stal Mielec zremisowała z Sandecją Nowy Sącz na inaugurację

Piłkarze Stali Mielec zremisowali bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz w meczu 1. kolejki rozgrywek 1 ligi.

Niewiele brakowało, a mecz ten mógł rozpocząć się bardzo źle dla gospodarzy. Już w 4. minucie meczu w poprzeczkę trafił Grzegorz Baran.

Później jednak przewagę miała Stal Mielec. Dobrą okazję miał Mateusz Cholewiak, który uderzył niecelnie. Niewiele pomylił się również Robert Sulewski, którego strzał z dystansu minimalnie minął słupek. Do przerwy było 0-0.

W 52. minucie ponownie przed znakomitą szansą stanął Mateusz Cholewiak, ale jego strzał trafił w słupek bramki Łukasz Radlińskiego. Kilka minut później groźnie strzelał Sebastian Łętocha, ale i tym razem bramkarz gości był górą.

Niedługo później "Łęti" niestety musiał opuścić boisko. Napastnik Stali Mielec zbyt ostro potraktował jednego z zawodników Sandecji Nowy Sącz i sędzia wyrzucił go z boiska.

Po tej sytuacji temp gry nieco spadło, Stal Mielec skupiła się na zabezpieczeniu tyłów. Ostatecznie pierwszy po blisko 20 latach mecz mielczan na zapleczu Ekstraklasy zakończył się bezbramkowym remisem.

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger - Szymon Sobczak (84. Krzysztof Kiercz), Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski, Sebastian Szczepański (61. Kamil Radulj), Mateusz Cholewiak (87. Tomasz Prejs), Sebastian Łętocha.

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn Kamil Słaby, Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (56. Bartłomiej Kasprzak), Szymon Kuźma (65. Michał Gałecki), Maciej Małkowski, Filip Piszczek (70. Sebastian Leszczak).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Szczepański, Marciniec - Dudzic. Czerwona kartka: Sebastian Łętocha (63, brutalny faul). Widzów: 4388.