2016-07-23 20:00:24

Puchar Polski: Siarka Tarnobrzeg przegrała z Sandecją po dogrywce

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie dali rady Sandecji Nowy Sącz. Pierwszoligowiec do wygranej potrzebował jednak dogrywki.

Lepiej to spotkanie rozpoczęła drugoligowa Siarka Tarnobrzeg. Prowadzenie podkarpackiej drużynie dał Marcin Stefanik, który w 9. minucie wykorzystał rzut karny. Do przerwy podopieczni Włodzimierza Gąsiora wygrywali 1-0.

Chwilę po zmianie stron rzut karny mieli goście. Wyrównującą bramkę dla Sandecji Nowy Sącz strzelił Maciej Małkowski. Nieco ponad 20 minut później pierwszoligowie wyszedł na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Dudzica.

"Siarkowcy" do wyrównania doprowadzili w 91. minucie spotkania za sprawą Daniela Koczona, a to oznaczał, że o tym, kto awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski zadecydować miała dogrywka.

w dodatkowym czasie niestety dużo lepiej poradzili sobie gracze Sandecji. Pomiędzy 99. a 102. minutą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Małkowski, który tym samym skompletował hat-tricka i zapewnił gościom awans.

W końcówce czerwoną kartką ukarany został Kamil Słaby, ale to nie odmieniło już losów meczu. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Sandecją Nowy Sącz 2-4 po dogrywce i pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski.

SIARKA TARNOBRZEG - SANDECJA NOWY SĄCZ 2-4 po dogr. (1-0, 2-2, 2-4)

1-0 Marcin Stefanik (8-karny)
1-1 Maciej Małkowski (49-karny)
1-2 Bartłomiej Dudzic (70)
2-2 Daniel Koczon (90+1)
2-3 Maciej Małkowski (99)
2-4 Maciej Małkowski (102)

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Marcin Stefanik, Krzysztof Suchecki, Jakub Głaz (56. Mateusz Czyżycki), Marcin Stromecki, Grzegorz Płatek (77. Kamil Lewandowski), Michał Dawidowicz (105. Mateusz Wawrylak), Hubert Tomalski, Daniel Koczon.

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Bartłomiej Dudzic, Bartłomiej Kasprzak (80. Adrian Danek), Grzegorz Baran (46. Michał Gałecki), Maciej Korzym (63. Sebastian Leszczak), Maciej Małkowski, Filip Piszczek.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Tomalski, Stefanik, Czyżycki, Waleńcik - Baran, Małkowski, Piter-Bučko, Bartków, Leszczak, Słaby, Piszczek. Czerwona kartka: Kamil Słaby (114, druga żółta).