2016-06-13 17:25:03

2 liga kobiet. DAP Dębica ograł Bronowiankę Kraków

Piłkarki DAP-u Dębica pokonały na własnym boisku Bronowiankę Kraków w niezwykle widowiskowym spotkaniu 21. kolejki 2 ligi ligi kobiet.

DAP Dębica już kilka kolejek temu zapewnił sobie utrzymanie w rozgrywkach. Grając już bez presji stworzył z krakowskim zespołem fajne widowisko.

Mimo okrojonego składu, podopieczne Macieja Cabaja zagrały niezły mecz. Dębiczanki otworzyły wynik już po kwadransie gry, gdy do siatki Bronowianki trafiła Marta Misielak. Chwilę później podwyższyła Gabriela Kaput, a za moment Bronowianka odpowiedziała trafieniem Magdaleny Matyji.

DAP Dębica tuż po przerwie znów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, bo kolejnego gola w sezonie zdobyła Wanessa Jużecka. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W 57. minucie bramkę na 3-2 zdobyła Julia Szostak. 10 minut później drugiego gola zdobyła Gabrysia Kaput. Wynik (4-3) ustaliła Julia Basta.

DAP DĘBICA - BRONOWIANKA KRAKÓW 4-3 (2-1)

4-3 Julia Basta (83)

DAP Dębica: Wojnas - Gil, Jarzab, Jurek, Jużecka, Kaput, Machnica, Misielak, Sopel, Wojtaszek, Andrea Ząbek (90. Zdeb).

W piątek, 17 czerwca, DAP zaliczy ostatni mecz w tym sezonie. Zagra na wyjeździe z Iskrą Brzezinka. Początek tego spotkania o godzinie 18.

POZOSTAŁE WYNIKI: Moravia Morawica – Tarnovia Tarnów 0:3, Potok Sitno – Respekt Myślenica 0:0, Naprzód Sobolów – Starówka Nowy Sącz 2:1, Rysy Bukowina Tatrzańska – Sparta Daleszyce 3:0 wo., Górnik II Łęczna – Iskra Brzezinka 0:2.