2016-06-04 19:25:21

JKS Jarosław utrzymał się w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej

JKS Jarosław zagra w 3 lidze w sezonie 2016/2017 (fot. facebook.com/klub100jks)
Piłkarze JKS-u Jarosław zremisowali z Avią Świdnik 2-2 i zapewnili sobie 7. pozycję w tabeli dającą utrzymanie w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej.

Jako pierwsi z gola cieszyli się przyjezdni. Bramkę na 1-0 dla Avii Świdnik zdobył w 20. minucie spotkania Adam Nowak. Zaledwie kilka minut później gracze JKS-u Jarosław mieli rzut karny, którego na gola zamienił Bartłomiej Raba.

Wynik remisowy utrzymywał się do końca pierwszej połowie i przez blisko 20 minut drugiej aż wreszcie ponownie szansę z rzutu karnego otrzymał JKS Jarosław. "Wapna" nie zmarnował Bartłomiej Gliniak dając prowadzenie podkarpackiej drużynie.
Na kilka minut przed końcem spotkania Avia Świdnik, za sprawą Patryka Grzegorczyka, doprowadziła do wyrównania i nie dała się wyprzedzić JKS-owi w ligowej tabeli. Remis jednak w zupełności wystarcza podopiecznym Mariusza Sawy do utrzymania siódmej pozycji i pozostania w gronie trzecioligowców.

Walcząca o utrzymanie Polonia Przemyśl przegrała w korespondencyjnym pojedynku z Tomasovią Tomaszów Lubelski 1-3 i - by w sezonie 2016/2017 zagrać w 3 lidze - musi trzymać kciuki za Motor Lublin.

JKS JAROSŁAW - AVIA ŚWIDNIK 2-2 (1-1)

0-1 Adam Nowak (20)
1-1 Bartłomiej Raba (24-karny)
2-1 Bartłomiej Gliniak (63-karny)
2-2 Patryk Grzegorczyk (81)