2016-05-25 18:57:19

Resovia zremisowała z Lewartem Lubartów. Od 3-0 do 3-3 w sześć minut

Resovia (biało-czerwone stroje) tylko zremisowała z Lewartem Lubartów (fot. archiwum)
Resovia prowadziła z Lewartem już 3-0, ale w ciągu zaledwie sześciu minut dała sobie wbić, aż trzy gole i ostatecznie zremisowała.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało, by gospodarze mieli jakiekolwiek problemy ze zdobyciem trzech punktów w tym spotkaniu. Już w 9. minucie prowadzenie Resovii dał Dawid Bieniasz.

Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 kilkanaście minut później, a jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla "Pasiaków" zdobył Bartłomiej Buczek. Do przerwy podopieczni Szymona Szydełko prowadzili 3-0.

W drugiej połowie za odrabianie strat wzięli się goście. Najpierw, w 63. minucie, gola na 1-3 zdobył Michał Zuber, a za niespełna 120 sekund ten sam piłkarz zmniejszył stratę Lewartu Lubartów to zaledwie jednej bramki. Goście poszli za ciosem i w 69. minucie doprowadzili do wyrównania.

Rzeszowianom, pomimo przewagi, do końca nie udało się już strzelić gola i w starciu z dużo niżej notowanym rywalem musieli zadowolić się remisem.

RESOVIA RZESZÓW - LEWART LUBARTÓW 3-3 (3-0)

1-0 Dawid Bieniasz (9)
2-0 Dawid Bieniasz (22)
3-0 Bartłomiej Buczek (43)
3-1 Michał Zuber (63)
3-2 Michał Zuber (65)
3-3 Hubert Kotowicz (69)

Resovia: Pietryka (64. Bujak) - Adamski, Żmuda, Bieniasz, Gwóźdź, Kasza (57. Daniel), Kaliniec, Domoń, Kmiotek (54. Pelc), Pałys-Rydzik, Buczek (62. Mołdoch).

Lewart Lubartów: Szulc - B.Jezior, Paździor, Mitura, Michna, Kotowicz, J. Niewęgłowski (46. Wiącek), Zuber, D. Niewęgłowski (83. Pęksa), Kopanicki, D.Pikul (77. Kuzioła).

Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin). Żółte kartki: Gwóźdź, Komitek, Kasza, Mołdoch - Michna, Zuber, Wącek