2016-05-22 14:18:25

Twierdza Ropczyce zdobyta. Cosmos Nowotaniec wygrał z Błękitnymi

Ireneusz Zarzyka (skacze do główki), grający trener Cosmosu Nowotaniec, poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Ropczycach zdobywając dwa gole (fot. Krzysztof Lubomski / archiwum)
Lider rozgrywek IV ligi, Cosmos Nowotaniec, pokonał w wyjazdowym spotkaniu Błękitnych Ropczyce. To pierwsza przegrana Błękitnych u siebie w tym sezonie.

Mecz był bardzo ciekawy. Już w pierwszej minucie miejscowi cieszyli się ze zdobycia bramki. Zawodnicy Cosmosu Nowotaniec stracili piłkę w środku pola, jeden z pomocników Błękitnych Ropczyce, szybko podał ją do Jakuba Szewczyka, a ten zaskoczył Mateusz Krawczyka. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli właśnie Błękitni.

Po zmianie stron Cosmos Nowotaniec ruszył do zdecydowanych ataków i dość szybko zdobył gola na 1-1. Wyrównał niezawodny Ireneusz Zarzyka. Grający trener Cosmosu miał sytuacje, by zdob by trafić na 2-1 dla gości, ale szybciej bramkę zdobyli miejscowi. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Cosmosu nie pomylił się Dawid Zawiślak.

Wyrównał Andrij Małyk. Później było sporo sytuacji bramkowych z obu stron. Skuteczniejsi byli goście, gola na wagę trzech punktów, już w trzeciej minucie doliczonego czasu zdobył Ireneusz Zarzyka.

Cosmos Nowotaniec w środę podejmuje wicelidera, Sokół Nisko. Wynik tego meczu może zdecydować o tym, kto wygra rozgrywki 4 liga podkarpackiej i awansuje o szczebel wyżej.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - COSMOS NOWOTANIEC 2-3 (1-0)

1-0 Jakub Szewczyk (1)
1-1 Ireneusz Zarzyka (50)
2-1 Dawid Zawiślak (55)
2-2 Andrij Małyk (72-głową)
2-3 Ireneusz Zarzyka (90+3)

Błękitni Ropczyce: Kosiba - Waszczuk, Pokrywka, Wolak, Bonowicz, Darłak (73. Kukla), Sulisz, Kozioł, Ochał (77. Rogala), Orzech, Szewczyk (52. Zawiślak).

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Majka (46. Hirka), Sobota, Osiniak, Wójcik, Pluskwik, Rutyna, Kuzicki, Laskowski (88. Nikody), Małyk, Zarzyka.

Sędziował: Wojciech Wolan (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Darłak - Hirka, Krawczyk, Kuzicki, Laskowski, Wójcik. Widzów: 250.