2016-05-19 09:35:37

2 liga kobiet. DAP Dębica przegrał z Naprzodem Sobolów

Zawodniczki DAP-u Dębica (granatowe stroje) nie dały rady piłkarkom Naprzodu Sobolów (fot. timstudio.pl)
Piłkarki DAP-u Dębica po trzech wygranych z rzędu przegrały wyjazdy mecz z Naprzodem Sobolów. Nasz zespół zajmuje szóste miejsce w rozgrywkach II ligi, grupy lubelskiej.

Naprzód Sobolów to trzeci zespół ligi. W środowym meczu 17. kolejki Sobolów bardzo szybko otworzył wynik. Już w drugiej minucie do siatki trafiła Katarzyna Białoszewska. Nieco ponad 20 minut później było już 2-0, bo sposób na Martynę Wojnas znalazła Weronika Serafin.

Piłkarki DAP Dębica znalazły sposób, by odpowiedzieć rywalkom kilka minut później. Gola zdobyła będąca w niezłej formie Klaudia Gil. Podkarpacki zespół złapał kontakt, ale po zmianie stron miejscowe wybiły naszej drużynie marzenia o korzystnym wyniku. Dwa gole dołożyła Katarzyna Białoszewska i praktycznie było po meczu. Bramkę na 4-2 zdobyła 13 minut przed końcem spotkania Marta Misielak.

4-2 Marta Misielak (77)

DAP Dębica: Wojnas – Cholewa, Jarząb, Jurek, Jużecka, Kaput, Machnica (65. Misielak), Sopel, Wojtaszek, Ząbek, Jarząb, Gil.

Żółta kartka: Misielak.

W najbliższą sobotę DAP Dębica zmierzy się na własnym boisku z Moravią Morawica. Początek meczu o 17. Moravia zajmuje 7. miejsce, ma punkt mniej od DAP-u.

POZOSTAŁE WYNIKI 17. KOLEJKI: Potok Sitno – Iskra Brzezinka 1-1, Rysy Bukowina Tatrzańska – Bronowianka Kraków 6-5, Moravia Morawica – Górnika II Łęczna 2-3, Repekt Myślenica – Sparta Daleszyce 3-2. Mecz Starówka Nowy Sącz – Tarnovia Tarnów przełożono na 8 czerwca, na godzinę 17.30.