2016-05-16 12:32:41

Przełom Besko niespodziewanie ograł u siebie Błękitnych Ropczyce

Przełom Besko w żółto-czarnych strojach (fot. Natalia Styś / archiwum)
Błękitni Ropczyce oddali komplet punktów drużynie Przełomu Besko. Dwa gole zdobył Daniel Niemczyk.

Kwadrans po rozpoczęciu pierwszej połowy, ku uciesze miejscowych kibiców, prowadzenie gospodarzom dał Daniel Niemczyk. Zaledwie kilka minut później było już 2-0 dla Przełomu Besko. Tym razem strzelcem okazał się Wojciech Pasternak.

Utrata dwóch bramek nie podłamała Błękitnych Ropczyce. Kontaktowe trafienie zdobyli w 25. minucie za sprawą Jakuba Szewczyka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga część konfrontacji nie była już taka ciekawa. Błękitni Ropczyce nie zdołali wyrównać, a wynik podwyższyli miejscowi. Drugiego gola tego dnia zdobył w 60. minucie Daniel Niemczyk ustalając tym samym wynik spotkania na 3-1 dla Przełomu Besko.

Obydwa zespoły kończyły ten mecz w dziesiątkę. W 77. minucie czerwoną kartką ukarany został Łukasz Kosiba, a niedługo później boisko opuścić musiał Jakub Szybka.

Przełom Besko zdobył cenne punkty w walce o opuszczenie strefy spadkowej 4 ligi podkarpackiej.

PRZEŁOM BESKO - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3-1 (2-1)

1-0 Daniel Niemczyk (15)
2-0 Wojciech Pasternak (20)
2-1 Jakub Szewczyk (25)
3-1 Daniel Niemczyk (60)

Przełom Besko: Szpech - Pasternak, S. Kijowski, Kasperkowicz, Kapłon, Dobrzański, Szybka, Frydryk, Kielar, K. Kijowski (85. Zajączkowski), Niemczyk

Błękitni Ropczyce: Pociask - Pokrywka, Ochał, Waszczuk, Orzech, Kozioł (75. Darłak), Sulisz, Kot (65. Kulka), Zawiślak, Kosiba, Szewczyk

Sędziował: Ireneusz Pazdan (Dębica). Żółte kartki: S. Kijowski, Szybka, Frydryk - Orzech, Ł. Kosiba, Darłak. Widzów: 150