2016-05-15 19:03:28

Cosmos Nowotaniec pokonał Jedność Niechobrz w starciu lidera z ostatnią drużyną tabeli

Cosmos Nowotaniec (zielono-białe stroje) pokonał Jedność Niechobrz 3-1. Na pierwszym planie strzelec dwóch goli Andrij Małyk (fot. Krzysztof Lubomski / archiwum)
Cosmos Nowotaniec ograł na własnym stadionie ostatnią w tabeli Jedności Niechobrz. Dwie bramki dla lidera zdobył Andrij Małyk.

W pierwszej połowie miejscowi pokazali swój kunszt piłkarski. Prowadzenie gracze Cosmosu Nowotaniec objęli już w 16. minucie za sprawą Andrija Małyka, który perfekcyjnie zachował się w polu karnym podczas rzutu rożnego.

Kolejny gol padł niespełna 10 minut później. Piłkę do siatki skierował tym razem grający trener, a zarazem najlepszy strzelec Cosmosu Ireneusz Zarzyka.

Na trzecią bramkę dla Cosmosu Nowotaniec także nie trzeba było długo czekać. Dogodnej okazji nie zmarnował ponownie Andrij Małyk, dla którego było to drugie trafienie w niedzielnym meczu.

W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. Jedność Niechobrz groźnie atakowała, co w końcu przełożyło się na gola. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Grzebyk.

Później okazje dla gości mieli jeszcze m.in. Łukasz Kalandyk, Michał Worosz i ponownie Dominik Grzebyk, ale żaden z nich nie zdołał pokonać Mateusz Krawczyka.

COSMOS NOWOTANIEC - JEDNOŚĆ NIECHOBRZ 3-1 (3-1)

1-0 Andrij Małyk (16)
2-0 Ireneusz Zarzyka (26)
3-0 Andrij Małyk (29)
3-1 Dominik Grzebyk (74)

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Sobota, Majka (77. Nikody), Jarema, Wójcik (41. Kozioł), Osiniak, Rutyna, Laskowski (71. Matsko), Pluskwik, Małyk, Zarzyka (64. Meier)

Jedność Niechobrz: Szeliga - Trznadel, Klęczek, Paweł Lib, G. Rak, Byjos (46. Gajdek), Gorzelany (46. Wrona), Grzebyk, Kalandyk, Worosz, D. Rak (46. Piotr Lib)

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów). Żółte kartki: Osiniak, Jarema - D. Rak