2016-05-09 14:09:35

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych. Stal Rzeszów przegrała z liderem, Stal Mielec na remis w Skarżysku

Juniorzy młodsi Stali Rzeszów nie zdołali urwać punktów liderowi rozgrywek – Progresowi Kraków w kolejnym meczu o punkty w makroregionalnej lidze juniorów młodszych. Tylko punkt w Skarżysku zdobyła Stal Mielec.

Młodzi zawodnicy Stali Rzeszów w pierwszym spotkaniu tych drużyn, przegrał na własnym boisku z Progresem 1-2. Tym razem Stal Rzeszów miała nadzieję na lepszy wynik, ale krakowianie pokazali skuteczniejszy, lepszy futbol.

Do przerwy Progres Kraków zdobył jedną bramkę, po zmianie stron wygrywał już 2-0, ale nadzieje naszych rozbudził Konrad Buć. Rzeszowski zespół rzucił wszystkie siły do ataku i nadział się na kontrę.

PROGRES KRAKÓW - STAL RZESZÓW 3-1 (1-0)

1-0 Karol Stanek (14)
2-0 Karol Stanek (50)
2-1 Konrad Buć (57-rzut wolny)
3-1 Adrian Grzybek (74)

Stal Rzeszów: Ząbczyk - Kanach , Darłak, Marcinek, B. Wołowiec (65. Czernysz), Szymański, Kozicki, Toczek (50. Kaczmarek), Wanat (62. Gabryel), Kuca, Buć.

Żółte kartki: Kanach, Marcinek, Toczek.

Stal Mielec była faworytem tego meczu i pokazała to na boisku, bo z gry miała więcej. Granat Skarżysko-Kamienna obrał jednak bardzo skuteczną taktykę, skupiając się na wytrącaniu Stali Mielec z rytmu. Trzeba przyznać, że gospodarzom udało się to bardzo dobrze.

Miejscowi zagrażali naszej drużynie przede wszystkim dzięki kontratakom. Po jednym z nich błędu nie uniknął jeden z obrońców Stali Mielec i tak padła bramka na 1-0. Mielczanie wyrównali 8 minut po przerwie. Do siatki trafił Mikołaj Płudowski. Niestety, to było wszystko, co nasz zespół zdziałał w ofensywie.

GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA - STAL MIELEC 1-1 (1-0)

1-0 Konrad Kotte (20)
1-1  Mikołaj Płudowski (48)

Stal Mielec: Kaczorowski - Purski (41. Kania), Mitoraj, Pierzchała, Płudowski (50. Szagała), Małek (61. Przybycień), Sobczyk, Weryński (41. Zygmunt), Dusiło (70. Kużdżał), Łazarz, Stasik (73. Szot).

Żółte kartki: Purski, Mitoraj.

W najbliższej kolejce Stal Rzeszów podejmować będzie Koronę Kielce, a juniorzy z Mielca pojadą na bój z Wisłą Kraków.