2016-05-07 21:37:43

Wólczanka Wólka Pełkińska lepsza od Izolatora Boguchwała. Trzecia wygrana z rzędu

Wólczanka wygrała z Izolatorem. W trzech ostatnich spotkaniach piłkarze z Wólki Pełkińskiej zdobyli 9 punktów (fot. Krystian Pietrycha / archiwum)
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując Izolator Boguchwała 1-0.

Podopieczni Pawła Wtorka odnieśli trzeci zwycięstwo pod rząd zdobywając kolejne cenne punkty w walce o utrzymanie.

Wólczanka Wólka Pełkińska powinna prowadzić już do przerwy, ale w 43. minucie Mateusz Podstolak nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Jedenastkę obronił Miłosz Lewandowski.

Na gola miejscowym kibicom przyszło czekać aż do 74. minuty. Właśnie wtedy na bramkę Izolatora Boguchwała uderzał Mateusz Kocur. Bramkarz gości zdołał obronić jego strzał, ale do piłki dopadł Volodymyr Khorolskyi, który wpakował piłkę do siatki.

Dzięki wygranej Wólczanka awansowała na 10. pozycję w tabeli i jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Piłkarze z Wólki Pełkińskiej mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Avią Świdnik (18 maja).

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-0 (0-0)

1-0 Volodymyr Khorolskyi (74)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Furtak - Bożek, Khorolskyi, Misiło, B. Poprawa, Jurczak (88. A. Poprawa), Podstolak, M. Gwóźdź (82. S. Wójcik), Kocur, Milishchuk, Pietluch (90. Flak)

Izolator Boguchwała: Lewandowski - Cupryś, Chmielowski, Zych, Kardyś, Domin, Hajnas (89. Dobrzański), Sitek (54. Lekki), Wilk (76. Żuczek), Karwacki, Szymański

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin). Żółte kartki: Khorolskyi, Podstolak - Cupryś, Chmielowski, Zych