2016-05-03 22:13:10

Karpaty Krosno lepsze od Lublinianki. Dwa gole Dawida Cempy

Karpaty Krosno wygrały 4-2 z Lublinianką Lublin. Dwa gole dla gospodarzy zanotował Dawid Cempa, a po jednej bramce zdobyli Zbigniew Dąbek i Maciej Wojczuk.

Dość niespodziewanie jako pierwsi z gola cieszyli się przyjezdni. W 14. minucie Tomasz Balul sfaulował jednego z zawodników Lublinianki w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie egzekwował Łukasz Mazurek.

Piłkarze Karpat Krosno doprowadzili do wyrównania 20 minut później. Właśnie wtedy swoją pierwszą bramkę dzisiejszego dnia zdobył Dawid Cempa. Były zawodnik Polonii Bytom trafił do siatki głową po dobgraniu Daniela Peszka.

W samej końcówce pierwszej odsłony prowadzenie krośnianom dał Zbigniew Dąbek, który również uderzał głową. Do przerwy Karpaty wygrywały 2-1.

W drugiej połowie znów znać o sobie dał Dawid Cempa dając dwubramkowe prowadzenie gospodarzon. Niedługo później kontaktowego gola dla Lublinianki strzelił Mateusz Majewski i mecz znów nabrał rumieńców.

Miejscowi jednak mieli przewagę i szybko zdołali udokumentować ją golem. Jak się później okazało ostatnim w tym meczu - wynik na 4-2 dla Karpat Krosno ustalił Maciej Wojczuk.

KARPATY KROSNO - LUBLINIANKA LUBLIN 4-2 (2-1)

0-1 Łukasz Mazurek (14-karny)
1-1 Dawid Cempa (34)
2-1 Dawid Cempa (51)
3-1 Zbigniew Dąbek (45)
3-2 Mateusz Majewski (55)

Karpaty Krosno: Stępień - Paszek, Balul, Dąbek, Krupa, Makowski (67. Wolański), Siepierski (46. Wojczuk), Nikanovych, Skiba, Szkatuła (90. Sieniawski), Cempa (78. Fundakowski)

Lublinianka Lublin: Lipiec - Wołos, Mzurek, Kosiarczyk, Skoczylas (46. Majewski), Gutek, Sobiech, Banachiewicz, Stefański (46. Dobrowolski), Świech, Buzała (53. Sadowski)

Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Żółte kartki: Skiba, Nikanovych, Wolański - Kosiarczyk, Stefański, Majewski