2016-05-03 21:20:31

Resovia zgodnie z planem. Pewna wygrana z Orłem Przeworsk

Bartłomiej Buczek, były zawodnik Karpat Krosno, znów strzelił jedną z bramek dla Resovii (fot. archiwum)
Resovia pewnie pokonała Orzeł Przeworsk w meczu 28. kolejki rozgrywek 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Rzeszowianie zwyciężyli 2-0.

Podopieczni Szymona Szydełko byli zdecydowanym faworytem tego meczu i nie zawidli kibiców. Obydwa gole padły jeszcze przed przerwą.

Autorem pierwszej bramki był Bartłomiej Buczek, który z bliskiej odległośći pokonał Roberta Kurosza po zagraniu Dawida Pałysa-Rydzika. Kilka minut później na 2-0 dla Resovii podwyższył Radosław Adamki, który trafił do siatki technicznym strzałem z linii pola karnego.

W drugiej połowie rzeszowianie mieli kilka świetnych okazji, by zdobyć kolejne gole, ale albo brakowało im skuteczności, albo na posterunku był golkiper Orła Przeworsk.

"Pasiaki" wciąż mają tyle samo punktów, co wicelider - Stal Rzeszów. Do przewodzącego w trzecioligowej tabeli Motoru Lublin tracą siedem "oczek".

RESOVIA RZESZÓW - ORZEŁ PRZEWORSK 2-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Buczek (32)
2-0 Radosław Adamski (40)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Ciećko, Żmuda, Baran, Szkolnik, Daniel (75. Mołdoch), Domoń (56. Świst), Kaliniec, Pałys-Rydzik (80. Bieniasz), Adamski (85. Kmiotek), Buczek

Orzeł Przeworsk: Kurosz - M. Górak, Franczyk, Jarosz, Broda (71. Kyć), Boratyn, Czyrny, Kudła, Szela, Struś (71. Stępień), A. Górak

Sędziowie: Łukasz Krasowski (Leżajsk). Żółte kartki: Żmuda - Górak