2016-04-30 21:02:22

Stal Mielec pokonała Nadwiślana Góra. Przełamanie i krok w kierunku awansu do 1 ligi

Stal Mielec po dwóch porażkach z rzędu znów cieszyła się z kompletu punktów (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Mielec wygrali 3-0 Nadwiślanem Góra przełamując się po dwóch kolejnych porażkach. To dużo krok podkarpackiej drużyny w kierunku  upragnionego awansu do 1 ligi.

Stal Mielec bardzo potrzebowała tej wygranej, bo w ostatnich dwóch spotkaniach nie udało jej się zdobyć ani jednego punktu. Cel udało się osiągnąć choć w pierwszej połowie mielczanom brakowało szczęścia.

Gracze Stali Mielec mieli mnóstwo okazji, by trafić do siatki. Raz nawet udało im się to zrobić, ale gol Bartosza Nowaka nie został uznany (sędzia dopatrzył się spalonego). Kilkukrotnie blisko był Andreja Prokić, szanse mieli też m.in. Szymon Sobczak i Mateusz Cholewiak. Do przerwy jednak gole nie padły.
W drugiej połowie Stal Mielec jeszcze mocniej ruszyła do ataków. Bramka padła wreszcie w 48. minucie. Najpierw mocnym strzałem na bramkę gości popisał się Krystian Getinger, ale bramkarz zdołał odbić piłkę. Wobec efektownej dobitki Andreja Prokicia (uderzył "przewrotką") golkiper gości był już jednak bezradny.

W 68. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Tomasz Margol i gracze Nadwiślana Góra musieli to spotkanie kończyć w osłabieniu. Chwilę później Stal Mielec cieszyła się z drugiego gola. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Sebastian Zalepa.

Na kwadrans przed końcem meczu siły się wyrównały, bo czerwony kartonik (także za drugą żółtą kartkę) zobaczył Mateusz Cholewiak. Obydwie drużyny kończyły więc to spotkanie w dziesiątkę.

Wynik meczu na 3-0 dla mielczan ustalił w końcówce Tomasz Prejs, który będą sam na sam z Robertem Błąkałą nie zmarnował okazji.

Dzięki wygranej podopieczni Janusza Białka umocnili się na szczycie drugoligowej tabeli. Na sześć kolejek przed końcem sezonu mają na koncie 58 punktów wyprzedzając kolejno Znicz Pruszków (51), Wisłę Puławy (49) i GKS Tychy (47). Bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy wywalczą trzy pierwsze zespoły, czwarty natomiast rozegra mecz barażowy z 15. drużyną 1 ligi (obecnie to miejsce zajmje Chojniczanka).

STAL MIELEC - NADWIŚLAN GÓRA 3-0 (0-0)

1-0 Andreja Prokić (48)
2-0 Sebastian Zalepa (69)
3-0 Tomasz Prejs (87)

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Zalepa, Bierzało, Getinger, Sobczak (75. Prejs), Lech (89. Marciniec), Żubrowski, Nowak (67. Radulj), Cholewiak, Prokić

Nadwiślan Góra: Błąkała - Korneta, Margol, Bedronka, Wójcik, Ogrocki (55. Piwowarczyk), Widuch (65. Musiolik), Kaszok, Wasiluk, Ceglarz, Essam (73. Jarosz)

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec). Żółte kartki: Cholewiak - Margol. Czerwone kartki: Cholewiak (75, druga żółta) - Margol (68, druga żółta)