2016-04-30 09:08:17

Kolejna porażka Stali Stalowa Wola. ROW Rybnik za mocny

'Stalówka' przegrała ważne spotkanie w Rybniku. Na zdjęciu Michał Bogacz (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali 0-3 z ROW-em Rybnik w wyjazdowym meczu 28. kolejki 2 ligi, który odbył się w piątkowy wieczór.

W pierwszej połowie nie było wielu klarownych sytuacji. Więcej z gry mieli piłkarze Stali Stalowa Wola, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką ROW-u Rybnik. Z dystansu uderzał Damian Łanucha, ale minimalnie obok bramki.

Miejscowi przeprowdzili jedną skuteczną akcję. Chwilę przed zmianą stron do Marka Gładkowskiego zagrał Paweł Mandrysz, a ten pierwszy trafił do siatki. ROW Rybnik prowadził do przerwy 1-0.

Już w 49. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Strzelcem gola tym razem był Paweł Mandrysz, który w sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Wietechę.

Wynik spotkania na 3-0 ustalił niedługo później Mariusz Muszalik, który do siatki trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Dla piłkarzy Stali Stalowa Wola było to już 12 spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Kibice "Stalówki" z wygranej swojej drużyny po raz ostatni cieszyli się w listopadzie ubiegłego roku. Dla Ryszarda Kuźmy był to trzeci mecz na ławce trenerskiej zesołu ze Stalowej Woli bez zwycięstwa.

ROW RYBNIK - STAL STALOWA WOLA 3-0 (1-0)

1-0 Marek Gładkowski (44)
2-0 Paweł Mandrysz (49)
3-0 Mariusz Muszalik (58)

ROW Rybnik: Kajzer - Krotofil, Broniewicz, Grolik (23. Płonka), Gojny, Slisz, Muszalik, Jary, Dzierbicki (68. Musiolik), Mandrysz (89. Orzeł), Gładkowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Kantor, Wawrzyński, Bogacz, Bartkiewicz, Oziębała (90. Kołodziej), Kachniarz, Stelmach, Łanucha (63. Giel), Bartosiak (84. Przezak), Płonka (70. Kowalski)

Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółta kartka: Giel