2016-04-25 15:11:12

Start Pruchnik nowym liderem klasy O Jarosław

Piłkarze Startu Pruchnik (błękitno-białe stroje) wygrali w Stubnie i zostali nowym liderem klasy O Jarosław (fot. startpruchnik.futbolowo.pl / archiwum)
Start Pruchnik pokonał w Stubnie miejscową Granicę 2-0 i został nowym liderem klasy O Jarosław.

Lepszy, a właściwie skuteczniejszy okazał się Start Pruchnik od Granicy Stubno. Goście wygrali w Stubnie wykorzystując proste środki.

W 28. Minucie do prostopadłej piłki ruszył Waldemar Znamieńczyków, sprytnie nawijając jednego z defensorów Granicy, i mimo interwencji Artura Kuźmy piłka zatrzepotała w bramce.

Podrażnieni nieco wynikiem gospodarze na początku drugiej połowy starali się przejąć inicjatywę. Brakowało jednak ostatniego słowa. W 68. minucie Radosław Strączek długim  crossowym podaniem zagrał do W. Znamieńczykowa, a snajper Startu "ukąsił" po raz drugi. Granica otworzyła się jeszcze bardziej, ale tego dnia skuteczność pod bramką rywala nie była po jej stronie.

GRANICA STUBNO – START PRUCHNIK 0-2 (0-1)

0-1 W. Znamieńczyków (28)
0-2 W. Znamieńczyków (68)

Granica Stubno: Kuźma - Poszpur, Grabas, Ozibko (70 Figiela), Klepacki - Mikulec, Harłacz - Senejkow, Błaszczyk, Hajduk (62 Żoch) – Styś (88 Osmoła).

Start Pruchnik: Czerwiński - Smalec, Strączek, J. Barszczak, K. Mikłasz – Kamiński, S. Barszczak – M. Mikłasz (83 Czura) - Cząstka, W. Znamieńćzyków (89 P. Znamieńczyków), R. Znamieńczyków.

Sędziował: Sylwester Winiarz (Przeworsk). Żółte kartki: Grabas, Klepacki, Harłacz, Figiela – W. Znamieńczyków, J. Barszczak, Kamiński, K. Mikłasz.