2016-04-23 14:50:08

Błękitni Ropczyce pokonali Jedność Niechobrz

Błękitni Ropczyce w niebiesko-białych strojach (fot. Wiki / wislokadebia.pl / archiwum)
Zawodnicy Błękitnych Ropczyce nie bez kłopotów ograli na własnym boisku Jedność Niechobrz. W końcówce miejscowi drżeli o końcowy wynik.

W pierwszej połowie Jedność Niechobrz nie odstawała od Błękitnych Ropczyce, ale w ataku grała nieskutecznie, a w obronie popełniała błędy.

Już w 6. minucie wynik meczu otworzył Jakub Szewczyk, który mając trochę miejsca huknął sprzed szesnastki. Przy tym wyniku Jedność Niechobrz miała dwie dobre okazje na wyrównanie, ale w obu lepszy był bramkarz Błękitnych – Jakub Pociask.

Chwilę później było już 2-0 bo dokładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Robert Sulisz. Trzeciego gola zdobył Michał Kukla. Skrzydłowy pomocnik przymierzył głową obok bezradnego bramkarza Jedności Niechobrz.

Po zmianie stron więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Gola na 3-1 zdobył Sebastian Kłeczek. Błękitni Ropczyce popełniali błędy w defensywie i Jedność była coraz groźniejsza.

W końcówce kontaktowego gola zdobył Patryk Byjoś i w szeregach miejscowych zrobiło się nerwowo. Gościom zabrakło już czasu, by przygotować sobie sytuację strzelecką i cennych punktów cieszyli się Błękitni Ropczyce, którzy wygrali dziewiąty mecz na własnym boisku w tym sezonie.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - JEDNOŚĆ NIECHOBRZ 3-2 (3-0)

1-0 Jakub Szewczyk (6)
2-0 Robert Sulisz (24)
3-0 Michał Kukla (44)
3-1 Sebastian Kłeczek (57)
3-2 Patryk Byjoś (90)

Błękitni Ropczyce: Pociask - Waszczuk, Ochał, Pokrywka, Bonowicz, Kukla (82. Darłak), Kozioł, Sulisz (66. Wolak), Orzech (66. D. Zawiślak), Ł. Kosiba (87. Cesarz), Szewczyk.

Jedność Niechobrz: Szeliga - Piotr Lib (46. Piotr Sroka), Paweł Lib, Trznadel, G. Rak, Gajdek, Gorzelany, Wrona (68. Byjoś), Kłeczek, Kalandyk, Grzebyk.

Sędziował: Jacek Kuśnierz (Jarosław). Żółte kartki: Kozioł - Grzebyk. Widzów: 150.