2016-04-22 22:23:05

Igloopol Dębica wygrał w Sędziszowie po golu Adriana Brzostowskiego

Adrian Brzostowski znów dał radość kibicom Igloopolu Dębica (fot. igloopol.info)

Adrian Brzostowski zdobył swoją 104. bramkę dla Igloopolu Dębica, a jego zespół zainkasował ważne trzy punkty w starciu z Lechią Sędziszów Małopolski.

Mecz w Sędziszowie był ważny dla obu ekip. Lechia przed tym spotkaniem traciła do lidera, czyli Igloopolu Dębica tylko trzy "oczka". Jesienią zespół Pawła Idzika wygrał w Dębicy 2-0 i miejscowi chcieli powtórzyć ten wynik.

Igloopol Dębica zagrał jednak mądrze taktycznie. W pierwszej połowie dębicki zespół przetrzymał napór gospodarzy, którzy mieli jedną bardzo dobrą sytuację na zdobycie bramki. Napastnik Lechii Sędziszów Małopolski znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Psiodą, ale górą był bramkarz Igloopolu.

W drugiej połowie Lechia Sędziszów przestała zagrażać bramce gości, a do pracy wzięła się środkowa linia przyjezdnych. Po jednym z kilku dośrodkowań w pole karne Lechii do piłki doszedł Adrian Brzostowski, który skierował piłkę do siatki. W końcówce Igloopol Dębica nie dopuszczał do sytuacji pod swoją bramką.

LECHIA SĘDZISZÓW - IGLOOPOL DĘBICA 0-1 (0-0)

0-1 Adrian Brzostowski (73)

Lechia Sędziszów Małopolski: Pietkiewicz - Lesiński, Godek, Malisiewcz, Branas, Surman (80. Feret), Salamon (46. Chudyba), Rogóż, Róg (69. Szeliga), Potwora, Makuch.

Igloopol Dębica: Psioda - K. Brzostowski, Chmiel, Socha, Stefanik, Syguła (86. Oleksy), Machnik (88. Bielański), Rokita, Mitręga, Draguła (83. Żydek), A. Brzostowski.

Sędziował: Rafał Krężałek (Krosno). Żółte kartki: Rokita, Mitręga. Widzów: 250.