2016-04-18 22:28:10

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych. Stal Rzeszów goni Progres Kraków

Juniorzy młodsi Stali Rzeszów ograli na własnym boisku Wisłę Kraków i są  wiceliderem grup D makroregionalnej ligi juniorów młodszych. Mielczanie przegrali w Krakowie z prowadzącym Progresem.

Stal Rzeszów w kolejnym spotkaniu pokazała, że ma kilku uzdolnionych ofensywnych zawodników. Rzeszowianie przegrywali 0-1, ale po trafieniu Sebastiana Wanata było już remis. Podopieczni Marcina Wołowca szli za ciosem. Po ładnych akcjach gole zdobywali Konrad Buć i Przemysław Kuca. Ostatnie minuty były dość nerwowe, bo Wisła zdobyła kontaktowego gola.

STAL RZESZÓW - WISŁA KRAKÓW 3-2 (2-1)

0-1 Kacper Pandyra 20.
1-1 Sebastian Wanat 23.
2-1 Konrad Buć 34.
3-1 Przemysław Kuca 63.
3-2 Michał Banik 73.

Stal Rzeszów: Ząbczyk - Tomaszewski (61. Kaczmarek), Marcinek (41. Sołtys ), Darłak, B. Wołowiec, Szymański (61. Czernysz), Kozicki, Wanat, Kuca, Buć (53. Gabryel), Kojder (41. Majka)

Żółta kartka: Sołtys. Widzów: 100

Na terenie lidera rozgrywek nie popisali się młodzi piłkarze Stali Mielec. Przed przerwą stracili dwa gole. Po zmianie stron nawiązali kontakt za sprawą gola Piotra Łazarza, ale ostatnie słowo należało do krakowian.

PROGRES KRAKÓW - STAL MIELEC 3-1 (2-0)

1-0 Jakub Wojtaczka 13
2-0 Jakub Wojtaczka 35
2-1 Piotr Łazarz 71
3-1 Adrian Grzybek 76

Stal Mielec: Siek (41. Kaczorowski) - Purski, Kania , Mitoraj, Pierzchała (32. Szot, 69. Giermata), Małek, Zygmunt (71. Weryński), Szagała (67. Płudowski), Stasik (53. Kużdżał), Sobczyk, Łazarz.

Żółte kartki: Kania, Małek, Purski.

W najbliższej kolejce Stal Mielec podejmuje Koronę Kielce, a Stal Rzeszów jedzie do Lublina na mecz z Motorem.

POZOSTAŁE WYNIKI: Motor Lublin - Granat Skarżysko-Kamienna 5-0; Korona Kielce - Widok Lublin 1-1.